۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
رئیس‌جمهور با طرح این سوال که چه اتفاقی افتاد که با وجود تحریم‌ها هزاران کارخانه و واحد تولیدی احیا شدند، گفت: باور انقلابی و جهادی «ما می‌توانیم» و همت نیروهای توانمند، کارآمد، مخلص و جهادی می‌تواند با وجود تحریم‌ها، کشور را به پیش ببرد.

باور«ما می‌توانیم» می‌تواند با وجود تحریم‌ها کشور را به پیش ببرد

رئیس‌جمهور با طرح این سوال که چه اتفاقی افتاد که با وجود تحریم‌ها هزاران کارخانه و واحد تولیدی احیا شدند، گفت: باور انقلابی و جهادی «ما می‌توانیم» و همت نیروهای توانمند، کارآمد، مخلص و جهادی می‌تواند با وجود تحریم‌ها، کشور را به پیش ببرد.

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر دوم دولت مردمی به استان هرمزگان، در اجتماع پرشور مردم میناب، با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر به مردم متدین، انقلابی، پرتلاش و شهیدپرور این شهرستان اظهار داشت: دهه فجر یادآور رشادت، ایستادگی، مقاومت و سلحشوری مردمی است که برای یک تحول و شکل دادن به یک حرکت عظیم تمدن‌ساز به پا خاستند و تلاش کردند و در این راه شهدا و جانبازانی تقدیم کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این حرکت مردان و زنانی با باور، اعتقاد و تبعیت از رهبر خود، از هر آنچه از مال، جان و زندگی داشتند، برای این تحول مایه گذاشتند، افزود: بیش از ۲۰۰ شهید عزیز منطقه میناب، گواه آن است که این مردم هم در مبارزات انقلاب، هم در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند و حضور آنان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی پررنگ، امیدآفرین و دشمن‌شکن بوده است.

رئیسی همچنین با بیان اینکه باور دارم مردمی که اینگونه نسبت به انقلاب و ارزش‌های آن و دوست و دشمن‌شناسی آگاهند و دوست و دشمن و راهبر را خوب می‌شناسند، بزرگترین سرمایه را دارند که آن سرمایه بصیرت است، تصریح کرد: کسانی که توانستند در طول تاریخ با بصیرت زندگی کنند، حق را بشناسند، به آن گرایش یابند و برای آن ایستادگی کنند، هم خودشان و هم اطرافیان‌شان را نجات دادند.

رئیس جمهور گفت: مردم هرمزگان به گواه تاریخ مردمی حق‌خواه بودند؛ از ایستادگی در برابر تجاوز پرتغالی‌ها، تا مبارزات انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و در تمام این چهل و چند سال آنها همواره پای حق ایستاده‌اند.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز در کنار استقلال و آزادی از یکسری پیشرفت‌ها برخورداریم و در عین حال در برخی زمینه‌ها عقب‌ماندگی‌هایی داریم، خاطرنشان کرد: هر کجا که با وجود تحریم‌ها و فشارها باور داشتیم می‌توانیم بر این موانع غلبه کنیم، آنجا پیشرفت نصیب کشور شده است. هر کجا که تلاش کردیم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم، آنجا نقطه موفقیت و پیشرفت ما بوده و هر کا که منتظر ماندیم که بیایند تحریم‌ها را برطرف کرده و اخم دشمن تبدیل به لبخند شود، آنجا دچار عقب‌ماندگی شدیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی مصمم و با اراده هستند، گفت: دیروز وقتی در اولین برنامه سفر از یک کارخانه احیا شده کشتی‌سازی بازدید کردیم که به بهانه تحریم‌ها از سال ۹۷ تقریبا راکد شده بود، دیدیم که چگونه عزم و اراده بر تحریم‌ها غلبه می‌کند. کارخانه‌ای که ۴۰۰ کارگر آن به ۴۰ کارگر تقلیل یافته بود و تقریبا تعطیل بود، با وجود تحریم‌ها و فشارها احیا شده و تعداد کارگران آن در مرز ۵۰۰ نفر بود و زمینه برای افزایش تعداد کارگران آن تا هزار نفر نیز ایجاد شده بود.

رئیسی با طرح این سوال که چه اتفاقی افتاد که با وجود تحریم‌ها این کارخانه و هزاران امثال آن احیا شدند، افزود: باور انقلابی و جهادی «ما می‌توانیم» و همت نیروهای توانمند، کارآمد، مخلص و جهادی می‌تواند با وجود تحریم‌ها کشور را به پیش ببرد. شهدا، شهید سلیمانی، امام راحل و رهبر بصیرت‌آفرین‌مان به ما آموختند که با وجود هم تهدیدها، تحریم‌ها و فشارها با اراده و داشتن برنامه می‌توان کشور را ساخت و به پیش برد.

 
 
 
: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.