مسکن و انرژی
افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن کارگران به کجا رسید؟
گویا نشست‌هایی که برای افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن در وزارت کار برگزار شده، با فراز و نشیب‌های بسیار همراه بوده، اما در نهایت توافق جمعی حاصل نشده و خروجی مشخصی به دست نیامده است.
زنگ اقتصاد گزارش میدهد :
یک میلیون نفر در انتظار دریافت وام ودیعه مسکن
مدیرکل دفتر طرح‌های نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۵۴ هزار و ۳۶ نفر از متقاضیان در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرد‌ه‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۷۵ نفر حائز شرایط دریافت وام ودیعه مسکن شناخته شده‌اند.
حال بد بخش خصوصی در ساخت مسکن
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان با تاکید بر اینکه منابع «بانک مسکن» بنا به دلایل مختلف و تعهداتی که بر عهده این بانک عامل گذاشته شده، به اتمام رسیده، گفت: وضعیت ساخت مسکن توسط بخش خصوصی این روزها خوب نیست.
نصف متقاضیان خرید مسکن ملی، انصراف دادند
بر اساس آمارهای موجود، از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون، حدود 5 میلیون متقاضی ورود به این طرح، به عنوان جمعیت فاقد مسکن ملکی، شناسایی شده‌اند.
وزیر نیرو اعلام کرد
فروش برق با نرخ‌های جذاب در بورس انرژی
وزیر نیرو با اشاره به اینکه با اصلاح قوانین مالی صنعت برق، سرمایه گذاری در حوزه تولید برق برای بخش خصوصی اقتصادی شده است، گفت: نیروگاه‌های سراسر کشور می‌توانند برق تولیدی خود را با نرخ‌های جذاب در بورس انرژی به مشترکان به فروش برسانند.
اجاره خانه به این افراد ممنوع شد
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: عقد قرار داد رهن و اجاره با اتباع خارجی مجاز نیز منوط به استعلام از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز بوده و در صورت تاییدیه در این زمینه، امکان‌پذیر است.
هشدار قبض های نجومی؛ کولرهای برق‌خوار را خاموش کنید
قبض‌های نجومی بهار و تابستان، هر ساله پای مشترکان زیادی را به ادارات برق می‌کشاند و کولرهای گازی، بزرگ‌ترین متهم این ماجرا شناخته شده‌اند.
خبر خوش برای مستاجران
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از ممنوعیت خرید و فروش نهضت ملی مسکن تا زمان نصب کنتور خبر داد و جزئیات برنامه وزارت راه برای حمایت از مستأجران را تشریح کرد.
طرح ساماندهی اجاره بهای املاک اصلاح شد
گزارش کمیسیون عمران درباره طرح دو فوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، اعاده شده از شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان برای تامین نظر این شورا با اصلاحات اعمال شده موافقت کردند.
یک پیشگویی تازه درباره قیمت مسکن در سال جدید
یک کارشناس بازار مسکن، گفت: اکنون تعلل در خرید مسکن می‌تواند بسیار گران تمام شود و منجر به دست‌نیافتنی شدن خانه شود.
۱
بازار در یک نگاه