بانک و بیمه
مرکز مبادله باید به سامانه مرجع در زمینه قیمت ارز و طلا تبدیل شود
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر صدها سامانه در جهان هدایت افکار عمومی، تجار و فعالیت‌های اقتصادی را در نرخ ارز به عهده دارند، گفت که علامت دادن این سامانه‌ها به فعالان اقتصادی یکی از آسیب‌های اساسی بازار ارز ماست، بنابراین باید مرکزی داشته باشیم که برای هدایت بازار و مردم مرجع باشد.
چرا رقم کارمزد پیامک بانک‌ها متفاوت است؟
دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی کشور، گفت: هیچ مبلغ مصوب و به عدد گفته شده‌ای برای کارمزد پیامک بانک‌ها وجود ندارد.
افزایش وام ازدواج به ۳۰۰ و ۳۵۰ میلیون تومان تایید شد
سخنگوی شورای نگهبان، گفت: افزایش وام ازدواج برای زوج زیر ۲۵ سال و زوجه زیر ۲۳ سال به ۳۵۰ میلیون تومان و برای سایرین ۳۰۰ میلیون تومان تایید شد.
خط و نشان بانک مرکزی برای ۸ بانک ناتراز
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: امسال به بانک‌های ناتراز برنامه اصلاح دادیم و اگر از برنامه‌ها عدول کنند یا به اهداف برنامه نرسند، برخورد جدی با این بانک‌ها انجام خواهد شد و از هر ظرفیتی که به نفع اصلاح نظام پولی و بانکی کشور باشد، استفاده خواهیم کرد.
خاندوزی: به گفته بانک مرکزی افزایش نرخ دلار، عامل اقتصادی ندارد
وزیر اقتصاد، گفت: تحلیل همکارانم در بانک مرکزی اینگونه نیست که افزایش نرخ دلار عامل اقتصادی داشته باشد و متفاوت از این گفته‌ها است.
سقف مبلغ کارت به کارت محدود شد
در اجرای تبصره (۳) ماده (۸) آئین نامه اجرایی ماده (۱۴) الحاقی قانون مبارزه با پولشویی ارائه خدمات کارت به کارت بیش از ۱۰ میلیارد ریال یا ۲۰۰ تراکنش دریافتی در ماه به اشخاص حقیقی فاقد پرونده مالیاتی در تمامی کارت‌های بانکی متصل به کدملی اشخاص مذکور ممنوع است.
اولتیماتوم وزیر اقتصاد به بانک آینده
به گفته وزیر اقتصاد، ناترازی بانک‌ها را نمی‌توان به بعد موکول کرد و از این رو اگر در زمان‌بندی مدنظر بانک مرکزی، بانک‌های ناتراز برای اصلاح رویه موجود اقدام نکنند، با آنها برخورد خواهد شد.
اعلام مبلغ عیدی و پاداش کارگران
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل میزان حقوق عیدی یا پاداش امسال هر کارگر باید ۲ تا سه برابر حداقل حقوق به میزان ۱۰۶ میلیون ریال (۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) باشد.
نحوه دریافت مالیات از حساب‌های بانکی اعلام شد
سخنگوی سازمان امور مالیاتی، گفت: فعالان اقتصادی مطلع باشند که وجوه غیردرآمدی به حساب‌های تجاری واریز نشود؛ چرا که درآمد تلقی می‌شود.
میزان وام ازدواج سال ۱۴۰۳ تعیین شد
امروز (شنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی، میزان وام ازدواج سال ۱۴۰۳ را تعیین کردند.
۱
بازار در یک نگاه