اقتصاد
پیش‌بینی کف و سقف آینده قیمت دلار
عامل اصلی افزایش قیمت دلار در ماه‌های آینده را بایستی در افزایش نرخ نقدینگی و تورم جستجو کنیم؛ یعنی عرضه و تقاضا‌ی دلار.
پیش‌بینی افزایش نرخ ارز
«باید توجه داشت نرخ ارز با دو فاکتور و عامل نرخ تورم و نوسانات بین‌المللی دچار نوسان می‌شود و نرخ تورم در این بخش تاثیر خاص دارد.»
هشدار یک کارشناس: نرخ دلار را حدس بزنید!
«ماه‌ها است تورم و رشد پایه پولی از ۴۰ درصد پایین‌تر نیامده است؛ مشکل کسری بودجه زنجیره‌ای در بودجه عمومی، هدفمندی، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های دولتی و بانک‌ها وجود دارد.»
پیش‌بینی ۱۰ اقتصاددان از قیمت دلار در روزهای آینده
اکثر کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند؛ نوسانات اخیر در بازار ارز درنتیجه‌ی دامن زدن به فضای روانی است و همچون موارد قبلی، حباب دلار با فروکش کردن هیجانات مقطعی، تخلیه خواهد شد و قیمت‌ها به سطوح تعادلی قبلی باز می‌گردد.
حباب سکه حل نشود، قیمت دلار چه سرنوشتی دارد؟
رییس کل اسبق بانک مرکزی، گفت: عرضه سکه فقط برای از بین بردن حباب قیمتی قابل قبول است و در غیر این صورت نباید به نحوی اقدام شود که حباب منفی به وجود آید.
قیمت دلار به زودی برمی‌گردد
یک اقتصاددان، گفت: جهش نرخ ارز ناشی از بمباران یمن، نسبت به طوفان الاقصی و حادثه تروریستی کرمان کمتر است؛ چون بازار ارز خود را با شرایط سیاسی تعدیل کرده و به نظر می‌رسد در ماه‌های آینده و حتی روز‌های پیش رو شاهد تعادل بازار ارز در کشور خواهیم بود.
پیش بینی قیمت دلار ۲۳ دی ۱۴۰۲
قیمت دلار این هفته با افزایش ۵۰۰ تومانی رشد بازدهی داشت و در آخرین معامله هفته اخیر با قیمت ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان بسته شد.
پیش‌بینی مهم یک اقتصاددان درباره قیمت ارز
حمیدرضا جیهانی با بیان اینکه ما همیشه بازارها را از منظر علمی تحلیل می کنیم، ادامه داد: نباید به فضاهای زودگذر و هیجانی توجه کرد. قائدتا ما در بازارها ریسک های سیستماتیک و ریسک های غیر سیستماتیک داریم.
یک پیش‌بینی جدید از قیمت دلار در بازار
قیمت دلار در نخستین روز هفته رشد داشت. افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت این اسکناس بیشترین رشد در بیش از ۱۵ روز گذشته بود. در حالی سیاست فریز ارزی بانک مرکزی به بهانه مهار تورم پایدار است که تورم 12 ماهه منتهی به آذر ، ۴۴.۴ درصد افزایش داشته است.
تورم آذر ماه اعلام شد
طبق اعلام مرکز آمار، در آذر ماه ١٤٠٢، شاخص قیمت مصرف کننده خانوار‌های کشور به ۲۱۷ رسیده که نسبت به ماه قبل ٢.٩ درصد و نسبت به مدت مشابه پارسال ٤٠.٢ درصد افزایش یافته و در ۱۲ ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه پارسال ٤٤.٤ درصد افزایش داشته است.
۱
آخرین اخبار
بازار در یک نگاه