۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
در هفته‌ای که گذشت، بازار سرمایه روند صعودی را کاملا برخلاف هفته‌های گذشته داشت و شاخص از حدود یک میلیون و ۹۴۶ هزار واحد به دو میلیون و ۱۰۴ واحد رسید.

هفته سبز بورس تهران

بورس هفته جاری را با روند صعودی سپری کرد و در تمام روزهای گذشته شاخص بورس و فرابورس روند مثبتی را تجربه کرد.

شنبه هفته جاری (چهارم شهریور ماه) شاخص با رشد ۴۶ هزار و ۵۱۷ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد ایستاد. روز دوم این هفته هم روند افزایشی شدت بیشتری داشت و شاخص بورس حدود ۵۸ هزار واحد افزایش یافت و شاخص بورس از دو میلیون واحد هم عبور کرد.

دوشنبه هفته جاری این روند تکرار شد، چرا که شاخص کل در بازار سرمایه حدود ۳۲ هزار واحد افزایش داشت و رقم دو میلیون و ۸۴ هزار واحد را به ثبت رساند.

در روز بعد نیز با ادامه روند صعودی، این شاخص با بیش از ۱۰ هزار واحد کاهش، روی دو میلیون و ۹۵ هزار واحد ایستاد و نهایتا در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری (چهارشنبه) شاخص بورس با ۹۷۷۱ واحد افزایش به دو میلیون و ۱۰۴ هزار واحد رسید.

فرابورس نیز همین روند را تجربه کرد و در روز نخست هفته جاری ۵۷۳ واحد کاهش داشت و رقم ۲۵ هزار و ۵۴۱ واحد را ثبت کرد. نهایتا تا پایان هفته ۸۵۵ واحد کاهش دیگر را هم تجربه کرد و روی ۲۶ هزار و ۳۹۶ واحد ایستاد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، سرمایه‌گذاری‌غدیر، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا  و غیره بیشترین تکرار را در میان نمادهای شاخص داشتند که همواره روند مثبتی را تجربه کردند و بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس گذاشتند.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، فولاد هرمزگان جنوب، پلیمر آریا ساسول، ایران خودرو دیزل، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان و غیره نیز بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس در هفته جاری گذاشتند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
امروز (دوشنبه ۷ اسفندماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۶ هزار واحد افت کرد.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.