۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹
آیفون اپل همچنان در صدر پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار تلفن‌ هوشمند قرار گرفت، اما محبوب‌ترین گوشی‌های اندرویدی در نیمه اول سال ۲۰۲۳، شامل تعدادی از مدل‌های گلکسی بودند.

محبوب‌ترین گوشی‌های بازار در سال 2023

آیفون اپل همچنان در صدر پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار تلفن‌ هوشمند قرار گرفت، اما محبوب‌ترین گوشی‌های اندرویدی در نیمه اول سال ۲۰۲۳، شامل تعدادی از مدل‌های گلکسی بودند.

شرکت تحقیقاتی اومدیا در گزارشی که هفته جاری منتشر شد، ۱۰ تلفن هوشمند پرفروش در نیمه اول سال ۲۰۲۳ را معرفی کرد که بدون هیچ تعجبی، چهار مدل آیفون در صدر این فهرست قرار گرفتند. آیفون ۱۴ پرو مکس با ۲۶.۵ میلیون دستگاه فروش در رتبه اول، آیفون ۱۴ پرو، با ۲۱ میلیون دستگاه فروش در رتبه دوم، آیفون ۱۴، با ۱۶.۵ میلیون دستگاه فروش در رتبه سوم و آیفون ۱۳، با ۱۵.۵ میلیون دستگاه فروش، در رتبه چهارم قرار گرفت.

در رتبه پنجم، بالاخره یک گوشی اندرویدی وارد این فهرست شد. گلکسی ای ۱۴ با ۱۲.۴ میلیون دستگاه فروش، در این جایگاه ایستاد. رتبه‌های هفتم، هشتم و نهم هم به ترتیب به گلکسی ای ۱۴ فایو جی، گلکسی ای ۵۴ فایو جی و گلکسی ای ۳۴ فایو جی رسید که همگی بین هفت تا ۹ میلیون دستگاه فروش داشتند.

در میان گوشی‌های اندرویدی که در فهرست ۱۰ گوشی پرفروش نیمه اول سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند، گلکسی اس ۲۳ اولترا، تنها گوشی پرچمداری بود که در مدت مذکور وارد بازار شد و با ۹.۶ میلیون دستگاه فروش، در رتبه ششم ایستاد.

اپل نیمی از رتبه‌های برتر ۱۰ گوشی پرفروش در نیمه اول سال ۲۰۲۳ را در اختیار گرفت در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، تنها یک رتبه در اختیار داشت. مدل‌های سامسونگ و شیائومی سال گذشته، شش رتبه از ۱۰ رتبه برتر را در اختیار داشتند.

بر اساس گزارش وب سایت، آمار شرکت اومدیا to۵google۹، الگوی واضحی را نشان می‌دهد. گوشی‌های اندرویدی، ارزان‌ترین گوشی‌های بازار مانده اند در حالی که بازار تلفن‌های گران قیمت، تحت سلطه اپل قرار دارد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
واکنش‌ها به کناره‌گیری بایدن
خط و نشان کامالا هریس برای ترامپ
مقامات و سناتورهای آمریکا نسبت به کناره‌گیری «جو بایدن» از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور و حمایت او از «کامالا هریس» معاون خود، واکنش‌های مختلفی از خود نشان داده‌اند.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: بازار خودرو بعد از سال ۹۶ و در حالی که تولید بیش از یک و نیم میلیون خودرو در سال را داشت، وارد فرایند اعمال محدودیت در واردات خودرو شد.
قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.
حقوق تیر ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با توجه به تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی براساس زمان‌بندی اعلامی جدید پرداخت می‌شود.​​​​​​​
وزیر ارتباطات در دیدار با رئیس جمهور منتخب مطرح کرد
فیلترشکن‌ها؛ متهم اصلی کاهش سرعت اینترنت
وزیر ارتباطات در دیدار با رییس جمهوری منتخب با اشاره به حوزه‌های کاری این وزارتخانه به تبیین اقدامات و دستاوردهای دولت شهید جمهور در بخش‌های شبکه ملی اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، توسعه دولت هوشمند، توسعه صنعت فضایی و اقتصاد دیجیتال پرداخت.