۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: علیرغم نوسانات افزایشی قیمت‌ سکه و طلا در این بازار که در پی افزایش ٢۵ دلاری بهای طلا در بازارهای جهانی و نوسان نرخ ارز در داخل ایجاد شد، بازار داخلی همچنان بدون تقاضا و در رکود کامل به‌سر می‌برد.

از بازار سکه و طلا چه خبر؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: علیرغم نوسانات افزایشی قیمت‌ سکه و طلا در این بازار که در پی افزایش ٢۵ دلاری بهای طلا در بازارهای جهانی و نوسان نرخ ارز در داخل ایجاد شد، بازار داخلی همچنان بدون تقاضا و در رکود کامل به‌سر می‌برد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت در مجموع ٢۵ دلار افزایش قیمت هر اونس جهانی طلا را داشتیم که در حال حاضر آخرین نرخ ١٩١۶ دلار را ثبت کرده است. در بازارهای داخلی هم قیمت سکه و طلا اندکی صعودی شد اما باتوجه به اینکه وارد ماه صفر شده‌ایم و باتوجه به ادامه‌دار شدن کاهش تقاضا در بازار که از ابتدای سال آغاز شده و همچنان رکود بر بازار حاکم است، نسبت به افزایش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت سکه و طلا در بازار داخل نوسان افزایشی کمتری را تجربه کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: همانطور که اشاره شد، رکود در بازار سکه و طلا از ابتدای سال آغاز شد و از ماه گذشته که وارد محرم و اکنون ماه صفر شده‌ایم، تشدید هم شده است و تقاضا به حداقل خود (در حد صفر) رسیده است و بازار در ثبات و به‌دور از هرگونه التهاب قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که پس از ماه صفر، رونق به صنعت طلا و جواهر بازگردد و واحدهای تولیدی این صنعت که طی ماه‌های اخیر آسیب دیده و به‌ویژه در پرداخت‌های جاری خود دچار مشکل شده‌اند، جانی دوباره بگیرند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تغییرات قیمت‌ها طی یک هفته اخیر بازار باتوجه به آخرین قیمت‌ها در بازار روز گذشته (پنجشنبه) نسبت به ابتدای هفته، گفت:  در مجموع باتوجه به افزایش قیمت اونس جهانی طلا و نوسان نرخ ارز در داخل، هر گرم طلای ١٨ عیار با ٢٢ هزار تومان افزایش به دو میلیون و ٣١٨ هزار تومان رسیده است. هر مثقال طلای ١٧ عیار نیر با ٩۵ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز پنجشنبه ١٠ میلیون و ۴١ هزار تومان قیمت داشت. در ابتدای هفته به ترتیب هر گرم طلای ١٨ عیار دو میلیون و ٢٩۶ هزار تومان و هر مثقال طلای ١٧ عیار ٩ میلیون و ٩۴۶ هزار تومان قیمت داشتند.

بذرافشان ادامه داد: در بازار سکه نیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٢٠٠ هزار تومان افزایش از ٢٧ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان به ٢٨ میلیون تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۴٠٠ هزار تومان رشد بها از ٢۴ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان به ٢۵ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه نیز در مجموع یک هفته‌ اخیر هریک ١۵٠ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند؛ در آخرین معاملات روز گذشته به ترتیب نیم سکه ١۵ میلیون تومان و ربع سکه ١٠ میلیون تومان تعیین قیمت شد؛ این در حالی است که در پایان بازار روز شنبه (٢٨ مرداد ماه) نیم سکه ١۴ میلیون و ٨۵٠ هزار تومان و ربع سکه ٩ میلیون و ٨۵٠ هزار تومان قیمت داشته است. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی در این هفته تغییر خاصی نداشته و شش میلیون تومان در بازار بها دارد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هر قطعه سکه نیز پنج میلیون و ٣۵٠ هزار تومان دارای حباب است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.