۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۶
عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه در حال حاضر بازار نقره و مصنوعات بدلی نسبت به بازار طلا داغ است، گفت: با پایان ماه صفر و آغاز مناسبت‌ها و مراسم‌ها احتمالا روند قیمت سکه و طلا به سمت افزایش می‌رود.

آیا سکه بعد از ماه صفر گران می‌شود؟

عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه در حال حاضر بازار نقره و مصنوعات بدلی نسبت به بازار طلا داغ است، گفت: با پایان ماه صفر و آغاز مناسبت‌ها و مراسم‌ها احتمالا روند قیمت سکه و طلا به سمت افزایش می‌رود.

قیمت هر گرم طلا در لحظه تنظیم این خبر در حالی به دو میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده که شاهد افزایشی بیش از ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه است.

سکه امامی نیز که روز گذشته ۲۷ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود، روز سه شنبه به کانال ۲۸ میلیونی بازگشت و در ارتفاع ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

قیمت نیم سکه نیز در مرز کانال ۱۵ میلیون تومانی قرار دارد و رقم میانگین ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان را نشان می‌دهد که افزایش ۲۴۰ هزار تومانی نسبت به روز سه شنبه داشته است.

اما قیمت طلا و سکه در روزهای آینده به چه سمت و سویی می‌رود؟ و آیا الان زمان مناسبی برای خرید سکه و طلاست؟

عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه در این رابطه به اقتصاد ۲۴ گفت: با پایان ماه صفر و آغاز مناسبت‌ها و مراسم‌ها احتمالا قیمت سکه و طلا دچار تغییراتی می‌شود و احتمالا روند به سمت افزایش قیمت خواهد رفت.

وی افزود: وضعیت بازار طلا و سکه در حال حاضر نسبت به دو ماه قبل هیچ فرقی نکرده و رکود کامل بر بازار حاکم است، چون خریداری در بازار نیست.

این کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه در بازاری که مشتری نباشد رکود موج می‌زند، گفت: نبود مشتری نشان دهنده این است که مردم شاهد بی ثباتی قیمت سکه و طلا هستند و به همین دلیل کسی که قصد فروش دارد، نمی‌فروشد و منتظر افزایش قیمت می‌ماند و کسی که قصد خرید دارد، صبر می‌کند تا شاید ارزان‌تر شود.

محمدولی در مورد ثبات قیمت سکه و طلا در ۵ ماهه نخست امسال گفت: قیمت سکه و طلا در حالی در ۵ ماهه نخست سال ثبات نسبی داشته که باید توجه کنیم خبرهای سیاسی، اقتصادی و... می‌تواند تاثیر بزرگی روی قیمت طلا و سکه داشته باشد و شوک‌های ریزشی یا افزایشی به قیمت‌ها در بازار وارد کند.

این کارشناس بازار طلا و سکه در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر اینکه آیا تقاضای خرید طلا به بازار بدلیجات و نقره منتقل شده است؟ گفت: سال‌های سال است که عروس و دامادها به جای خرید طلا و سکه به خرید نقره یا بدلیجات روی آورده اند.

محمدولی معتقد است: تقاضای نقره و مصنوعات بدلی نسبت به طلا خیلی بیشتر است؛ اما مردم باید توجه کنند با خرید بدلیجات، پول بابت آهن می‌دهند که پس از خرید دیگر ارزشی برای فروش ندارد، زیرا ارزش ذاتی ندارد. استیل و بدلیجات در بازار زیاد است و مردم به دلیل نبود قدرت خرید برای اینکه از زینت استفاده کنند بدلیجات خریداری می‌کنند.

وی افزود: البته قیمت نقره جهانی و کاملا مشخص است و همانند طلا پس از خرید می‌توان آن را فروخت.

به گفته این کارشناس بازار طلا و سکه، با پایان صفر و آغاز مناسبت‌ها و مراسم‌ها احتمالا تقاضای جدید وارد بازار می‌شود و این، عاملی است که قیمت طلا و سکه رو به افزایش باشد.

محمدولی در پایان خاطرنشان کرد: تقاضایی که در حال حاضر در بازار هست، بیشتر تقاضای سرمایه گذاری است تا مصرفی!

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.