۰۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
قیمت طلا امروز (پنجشنبه) به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید و دلار اندکی ضعیف‌تر شد در حالی که معامله‌گران نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده را پس از افزایش گسترده نرخ بهره درک کردند.

طلا دوباره اوج گرفت

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۱ و ۱۷ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۷.۳ درصد افزایش به ۱۹۷۹ دلار رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۱۹۸۰ دلار رسید.

فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد و تاکید کرد که افزایش ۲۵ واحدی دیگر بر اساس داده‌ها ممکن است در سپتامبر باشد. با این حال، پاول اعلام کرد که دیگر رکود اقتصادی ایالات متحده را پیش‌بینی نمی‌کنند.

نیکلاس فراپل، رئیس بازارهای نهادی جهانی در ABC گفت: طلا همچنان در یک روند صعودی میان‌مدت تا بلندمدت است.

شمش به افزایش نرخ های بهره بسیار حساس است، زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند. شاخص دلار به پایین ترین حد خود در روز چهارشنبه نزدیک شد و رشد شمش را محدود کرد.

انتظار می‌رود که ایالات متحده تولید ناخالص داخلی را با نرخ سالانه ۱.۸ درصد در سه ماهه دوم افزایش دهد که از ۲ درصد در سه ماهه اول کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران همچنین بر روی تصمیم‌گیری سیاست بانک مرکزی اروپا در اواخر روز تمرکز خواهند کرد و انتظار می‌رود این بانک برای نهمین بار نرخ‌ها را افزایش دهد. سهام آسیایی در بحبوحه خوش‌بینی به پایان چرخه انقباض آمریکا به بالاترین حد پنج ماهه صعود کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۵.۰۲ دلار رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۹۶۸ دلار رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۵۸ دلار و ۳۷ سنت رسید.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.