۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳
صندوق بین‌المللی پول، رشد تولید ناخالص داخلی جهانی را در سال ۲۰۲۳ به سه درصد افزایش داد.

چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان

صندوق بین‌المللی پول، رشد تولید ناخالص داخلی جهانی را در سال ۲۰۲۳ به سه درصد افزایش داد.

به گزارش اکونومیک، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود رشد جهانی از ۳.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۳.۰ درصد در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ کاهش یابد و این رقم کمی بهتر از رقم پیش‌بینی‌شده در ماه آوریل است.

در این گزارش آمده است که افزایش نرخ‌های سیاست بانک مرکزی برای مبارزه با تورم همچنان بر فعالیت‌های اقتصادی تاثیر می‌گذارد.

انتظار می‌رود تورم سرفصل جهانی از ۸.۷ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۶.۸ درصد در سال ۲۰۲۳ و ۵.۲ درصد در سال ۲۰۲۴ کاهش یابد.

علاوه بر این، صندوق بین‌المللی پول خاطرنشان کرد که حل و فصل اخیر اختلاف سقف بدهی ایالات‌متحده و اقدامات برای مهار آشفتگی در بخش‌های بانکی ایالات‌متحده و سوئیس، خطرات فوری آشفتگی در صنعت مالی را کاهش داد.

در این گزارش ذکر شد که تورم می‌تواند سریعتر از حد انتظار کاهش یابد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
امروز (دوشنبه ۷ اسفندماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۶ هزار واحد افت کرد.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.