۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
امروز (شنبه) محدودیت دامنه نوسان بورس به روال عادی، برگشت.

برگشت دامنه نوسان بورس به روال عادی

محدودیت دامنه نوسان قیمت کلیه نماد‌های سهام و حق تقدم سهام در تمامی بازار‌های بورس و فرابورس بعد از ۴۱ روز، از امروز (شنبه) به روال عادی بازمی‌گردد.

به گزارش تسنیم، پس از شهادت رئیس‌جمهور و هیات همراه در روز یکشنبه (۳۰ اردیبهشت)، با تصمیم هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار معاملات بورس دامنه نوسان سهام به ۲ درصد کاهش پیدا کرد؛ و در بازار سرمایه برای ۶ هفته پیاپی این محدودیت ادامه یافت.

 

این تصمیم هر چند در روز‌های ابتدایی خوب و مفید بود، اما تداوم اعمال محدودیت دامنه نوسان در بازار سرمایه با مخالفت‌هایی همراه شد، به‌گونه‌ای که به باور کارشناسان بخشی از مشکل این بازار به‌جز موارد کلان به سیاست‌های اتخاذی سازمان بورس درخصوص دامنه‌نوسان برمی‌گردد. از این رو به‌نظر می‌رسد ادامه تاکتیک کاهش دامنه‌نوسان روش مفیدی نبوده و همین موضوع به صف فروش بویژه در سهم‌های کوچک در این ۶ هفته دامن زد. این در حالی است که در صورت عادی کردن دامنه نوسان در این مدت انتظار می‌رفت سهام کوچک هم به‌سرعت به تعادل برسند.

 

با این وجود از امروز (شنبه) پس از ۴۱ روز، دامنه نوسان قیمت‌ها در بازار‌های بورس و فراورس به روال عالی بازمی‌گردد و قرار است دامنه نوسان قیمت در کلیه نماد‌های معاملاتی (سهام و حق‌تقدم) بازار‌های اول و دوم (تابلو‌های اصلی و فرعی) از ۲+/- درصد به ۶+/- درصد و در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای از ۲+/- درصد به ۳+/- درصد و هم‌چنین دامنه نوسان قیمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و مختلط قابل معامله از ۴+/- درصد به ۱۰+/- درصد تغییر کند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
در مصوبه گذشته حقوق و دستمزد هیئت وزیران بندی وجود داشت که امکان تفسیر و سوء استفاده را فراهم می‌کرد که با نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اصلاح شد.
اولین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.
امروز (چهارشنبه ۲۰ تیرماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۷ هزار واحد افت کرد.
در جلسه هیأت امنا صندوق توسعه ملی مطرح شد؛
بیش از 5/7 میلیارد دلار تامین مالی در حال اجرا
در سه سال بیش از ۵ میلیارد دلار طرح تامین مالی در حال اجرا و بیش از ۱۰ میلیارد دلار طرح تامین مالی بصورت مصوب
با افزایش گرما طی روزهای گذشته، کشور با افزایش مصرف برق مواجه بوده که این میزان مصرف به عدد ۷۶۸۰۰ مگاوات رسیده است.