۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۳
کتاب *برجام؛ هماوردی گفتمان‌های رسانه‌ای* منتشر شد. این کتاب از سوی انتشارات نشر نی در ۲۰۷ صفحه و با قیمت ۲۳۰ هزار تومان هم اینک به بازار کتاب عرضه شده و از طریق سایت نشر نی هم قابل سفارش است.

کتاب *برجام؛ هماوردی گفتمان‌های رسانه‌ای* منتشر شد

کتاب *برجام؛ هماوردی گفتمان‌های رسانه‌ای* از سوی نشر نی منتشر شد

این کتاب پژوهشی را *دکتر پویا نعمت‌اللهی روزنامه نگار و پژوهشگر علوم ارتباطات اجتماعی*  و *دکتر محمدرضا رسولی دانشیار ارتباطات و استاد دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه* به نگارش درآورده اند.

این اثر پژوهشی با هدف واکاوی برجام در کانتکست رسانه‌های داخلی صورت گرفته است. در این معنا یکی از حوزه‌هایی که به پدیده‌ی برجام به مفهوم عام گفتمانی آن واکنش نشان داده، رسانه‌ها هستند.

رسانه‌ها که خود بازتاب‌دهنده‌ی جریان‌های مرتبط با مسئله‌ی برجام بودند در منازعه‌ای گفتمانی برجام را در دالّ مرکزی دیالوگ خود قرار داده و صحنه‌ای از معارضه را له یا علیه کنش‌های پیوستار برجام رقم زدند.

 در این میان مطالعه‌ای که بتواند این صحنه‌ی هماوردی گفتمانی را به تصویر بکشد، شاید از ضرورت‌های شناختی تام این پیوستار بود.

در این پژوهش سعی شده تا همگرایی و واگرایی گفتمان رسانه‌ای برجام مورد توجه قرار گیرد.

کتاب حاضر پژوهشی بر مبنای نظریه لاکلائو و موفه است و به مثابه‌ی یک ضرورت و اولویت و با دغدغه‌ی مطالعه‌ی کنش‌ها و واکنش‌های گفتمانی رسانه، از بدو خلق برجام تا مقطع خروج آمریکا از آن به منظور ثبت در تاریخ تعامل برجام و رسانه صورت گرفته است.

این کتاب از سوی انتشارات نشر نی در ۲۰۷ صفحه و با قیمت ۲۳۰ هزار تومان هم اینک به بازار کتاب عرضه شده و از طریق سایت نشر نی هم قابل سفارش است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
در مصوبه گذشته حقوق و دستمزد هیئت وزیران بندی وجود داشت که امکان تفسیر و سوء استفاده را فراهم می‌کرد که با نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اصلاح شد.
اولین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.
امروز (چهارشنبه ۲۰ تیرماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۷ هزار واحد افت کرد.
در جلسه هیأت امنا صندوق توسعه ملی مطرح شد؛
بیش از 5/7 میلیارد دلار تامین مالی در حال اجرا
در سه سال بیش از ۵ میلیارد دلار طرح تامین مالی در حال اجرا و بیش از ۱۰ میلیارد دلار طرح تامین مالی بصورت مصوب
با افزایش گرما طی روزهای گذشته، کشور با افزایش مصرف برق مواجه بوده که این میزان مصرف به عدد ۷۶۸۰۰ مگاوات رسیده است.