۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در توئیتی با اشاره به اینکه نفت نقش مهمی در اقتصاد و سیاست ایران دارد، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را با چند سوال به چالش کشید.

مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی: از بزرگراه نفت شروع کنید

مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در توئیتی با اشاره به اینکه نفت نقش مهمی در اقتصاد و سیاست ایران دارد، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را با چند سوال به چالش کشید.

رئیس صندوق توسعه ملی در تازه ترین پست خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:

از بزرگراه نفت شروع کنید

بی شک مردم نمی‌دانند که در ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ مصوبه‌ مجلس با حمایت کامل دولت، برای تادیه بدهی‌ ۱۰۰ میلیاردی دولت‌ها به صندوق توسعه ملی، در صحن مجمع تشخیص مصلحت، رد شد.

‏بعدا شنیده‌ها حاکی از آن بود که رد شدن مصوبه، نتیجه لابی گروهی خارج از دولت بود و گفته بودند این مصوبه را باید در دولت خودمان اجرا کنیم!!!

‏ به هرحال نفت، نقش مهمی در اقتصاد و سیاست ایران دارد. لذا سوالات زیر را می‌توان از نامزدهای محترم ریاست جمهوری پرسید:

‏۱.‌ برنامه شما برای سرمایه‌گذاری در میادین نفتی و بویژه میادین مشترک چیست؟

‏۲. آیا تولید نفت در سقف ۴ میلیون بشکه در روز خواهد ماند یا از سقف تاریخی ۶ میلیون بشکه فراتر خواهیم‌ رفت؟

‏۳. درآمدهای نفتی چگونه وارد اقتصاد می‌شود: بطور مستقیم (از طریق بودجه)، غیرمستقیم (از طریق صندوق) و یا به شیوه سوم؟

‏۴. سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی پرداخت خواهد شد یا بازهم صندوق، قلک دولت است؟

‏۵. درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز ایران، فعلا جایگزینی ندارد. آیا می پذیرید در شرایط فعلی، توسعه ایران از بزرگراه نفت می‌گذرد؟

‏ #حکمرانی_متعالی

‏ #توسعه_فراگیر

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.