۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲
مهدی غضنفری رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با انتشار یک رشته توئیت در شبکه اجتماعی ایکس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواست بر مبنای آمار و شاخص های واقعی سخن گفته و از محل منابع خیالی به مردم وعده ندهند.

نامزدهای ریاست جمهوری بر مبنای منابع خیالی وعده ندهند

مهدی غضنفری رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با انتشار یک رشته توئیت در شبکه اجتماعی ایکس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواست بر مبنای آمار و شاخص های واقعی سخن گفته و از محل منابع خیالی به مردم وعده ندهند.

مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی که پیش تر قرار بود با دعوت گروه های سیاسی به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند با انتشار توئیتی در شبکه اجتماعی ایکس خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نوشته است:

"با منابع خیالی حرف نزنیم

بی شک نامزدهای محترم قول بهبود وضعیت اقشار مختلف را خواهند داد. لطفا:

۱. به هر گروهی قول بهبود دادید، در قالب اعداد، ارزش ریالی یا ارزی آنرا بگویید.

۲. جمع منبع مالی مورد نیاز برای بهبود وضعیت همه اقشار با هم را به صورت سالانه بیان کنید.

۳. به طور واضح بگویید با بودجه ای که متاسفانه هر سال کسری دارد، این اضافه برداشتها از کجا تامین می شود؟

عدالت، توزیع فقر نیست، خلق ثروت برای همه است."

رئیس صندوق توسعه ملی در توئیتی دیگر با عنوان "با شاخص ها حرف بزنیم " به ضرورت توجه به شاخص های آماری واقعی و مستند در سنجش عملکرد نامزدهای ریاست جمهوری پرداخته و نوشته است:

‏۱. خوبست مرکز آمار وضعیت حداقل ۲۰ شاخص مهم بویژه شاخصهای اقتصادی کشور را در تاریخ ۰۳/۰۳/۰۳ (روز شهادت رئیسی) منتشر کند.

‏۲. نامزدهای رقیب بگویند ظرف ۴ سال آتی، هر شاخص را چگونه، و هر سال تا چه مقدار، رشد می‌دهند.

‏۳. و نیز عهد کنند در سقف دو سال، اگر حداکثر ۲۵ درصد شاخصها در مقدار ادعایی قرار نگرفت از سمت خود استعفا می‌دهند.

‏۴.مردم شریف ایران، اگر نمره دستیابی دولت مستاجر پاستور به شاخصهای مذکور را زیر ۱۷ از ۲۰ دیدند او - و البته حزب او - را رفوزه بدانند.

‏چشم انداز ۱۴۰۴، عبرت باشد نه الگو

‏رای از ما، توسعه از شما "

این توئیت نیز همانند توئیت های قبلی مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی با هشتگ های حکمرانی_متعالی و توسعه_فراگیر منتشر شده و در شبکه های اجتماعی مورد استقبال کاربران قرار گرفته و بازنشر شده است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.