۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
در حالی که قیمت سکه در جریان معاملات روز چهارشنبه ۱۶ خرداد رنج بود، امروز و در آستانه آغاز به کار بازار، از دو مولفه مهم یعنی طلا و دلار سیگنال افزایشی دریافت کرد. قیمت طلای جهانی امروز رکورد بی‌سابقه‌ای را ثبت کرده است.

طلا رکورد زد

بازار سکه روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه را در حالی آغاز کرده است که معاملات در روز چهارشنبه رنج بود و قیمت سکه امامی که در ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان روز را بازگشایی کرده بود، روز را با همین نرخ به پایان رساند؛ توقفی که از روند قیمتی اونس طلا به عنوان یکی از مولفه‌های موثر بر قیمت فلز گران بهای داخلی نشات گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی روز چهارشنبه با رشد بی سابقه‌ای همراه شد و با افزایش بیش از یک درصدی، از مرز مقاومتی ۲۳۴۹ دلار عبور کرد؛ مرزی که در صورت تثبیت، افزایش قیمت اونس را تضمین خواهد کرد. این در حالی ست که قیمت طلای آبشده هم مانند سکه رنج بود و در کانال ۱۴ میلیون نوسان داد. به گزارش اقتصادنیوز طلای آب شده هم در معاملات پشت خطی امروز ۱۴ میلیون و ۵۵۳ هزار تومان قیمت خورد و قیمت پشت خطی سکه هم به ۴۰ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان رسید که رشد حدود ۲۲۵ تومانی داشته است. پیش بینی روند صعودی قیمت طلا هم درست از آب درآمد و قیمت اونس طلا در لحظه تدوین این گزارش ضمن حفظ مرز مقاومتی ۲۳۴۹ دلار، به رشد خود ادامه داده و ۲۳۶۳ دلار قیمت خورده است که سقف جدیدی است و یک رکورد محسوب می‌شود.

 

اما موضوع سیاسی مهم برای معامله گران در بازار سکه، صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و واکنش ایران به این اقدام بود؛ امری که باعث شد تا دو مولفه موثر بر قیمت سکه، یعنی طلا و دلار روند افزایشی را در پیش بگیرند. هر چند قیمت دلار هرات پس از انتشار این خبر بالا رفت، اما خیلی زود دنده عقب گرفت و به روند کاهشی خود بازگشت.

با این حال براساس آنچه فنی‌های بازار اعلام کرده اند، در صورتی که روند قیمت اونس طلا و دلار در جریان معاملات روز پنجشنبه افزایشی باقی بماند، قیمت سکه هم به روند نزولی روز چهارشنبه پایان داده و بالا خواهد رفت.

همچنین برخی دیگر از فعالان بازار پیش بینی می‌کنند، در صورت حفظ مرز حمایتی ۱۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان برای طلای آبشده، احتمال رشد قیمت تا محدوده ۱۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان وجود دارد و در صورت یک بازگشایی چهارساعته بالای این مرز، احتمال خارج شدن بازار از فرم رنج اخیر بالا خواهد رفت و بازار سیگنال صعودی دریافت خواهد کرد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.