۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰
امروز (دوشنبه ۷ خرداد ماه) سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی با عرضه ۱۰ مدل خودروی بنزینی به مدت سه روز بازگشایی شده است.

جرئیات آغاز ثبت‌نام ۱۰ خودرو وارداتی

سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی از امروز (دوشنبه ۷ خرداد ماه) با عرضه ۱۰ مدل خودروی بنزینی برای صرفاً متقاضیان مرحله اول (ثبت‌نامی‌های اسفند ماه سال گذشته) به مدت سه روز بازگشایی شده و در این مرحله متقاضیان امکان انتخاب سه اولویت از میان این ۱۰ خودروی عرضه شده را دارند.

به گزارش ایسنا، در راستای اجرای طرح‌های فروش خودرو‌های وارداتی که به تعداد قابل توجهی وارد شده و حتی بعضا به سبب حجم بالای خودرو در گمرکات و بیش از آن در منطقه، ترجیح می‌دهند خودرو‌ها را وارد بنادر کشور نکرده و فعلا در سایر کشور‌های منطقه نگهداری کنند تا از مسیری که در نظر گرفته می‌شود، خودرو وارد کشور شود، همانطور که رئیس سازمان توسعه تجارت وعده داده بود که عرضه خودرو در این هفته خواهیم داشت، از امروز (دوشنبه ۷ خردادماه) طرح جدید عرضه خودرو‌های وارداتی (بنزینی) آغاز شد.

 

بر این اساس ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول خودرو‌های وارداتی که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده بودند و اولویت آن‌ها مشخص شده بود، از امروز به مدت سه روز و تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز چهاشنبه (۹ خرداد ماه) فرصت دارند که سه اولویت مورد نظر خود را از بین سبد محصولات عرضه شده در این مرحله، انتخاب کنند.

گفتنی است که ترتیب اولویت در این سه انتخاب مهم است و در صورت تخصیص هر کدام از سه انتخاب (بر اساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودرو انتخابی)، قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد؛ از سوی دیگر چنانچه پس از تخصیص خودرو و فراخوانی که از سوی شرکت واردکننده برای مشتری ارسال می‌شود، متقاضی وجه خودروی خود را واریز نکند، از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی حذف خواهد شد.

در این دور از عرضه خودرو‌های وارداتی از بین ۱۰ محصول عرضه شده، پنج خودروی وارد شده (توسط چهار شرکت واردکننده) دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و همچنین پنج خودروی وارد شده (توسط سه شرکت) دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی برای مشتریان عرضه شده است.

لازم به تاکید است که ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت‌نام کنندگان مرحله اول است که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود برای ثبت‌نام اقدام کرده و نوبت‌دهی شده بودند.

همچنین گفتنی است، طبق تاکید صریح رئیس سازمان توسعه تجارت، این خودرو‌ها همگی در کشور موجود هستند، ارز دریافت کرده و آماده تحویل هستند؛ اما تعدادی از این ثبت‌نام کنندگان مرحله اول علیرغم ۱۴ دوره عرضه خودرو‌های وارداتی از انواع برند‌های خوب دنیا، تاکنون خودرویی را انتخاب نکرده‌اند! بنابراین با توجه به اینکه این ثبت‌نامی‌های دور اول، بایستی تعیین تکلیف شوند، اگر همچنان این افراد، خودرو انتخاب نکنند، احتمالا طی مصوبه‌ای، عرضه‌ای با زمان محدود صورت گیرد و سپس در صورت عدم انتخاب مشتریان، این خودرو‌ها وارد سامانه‌ی مازاد برای مشتریان جدید شود؛ بدین ترتیب ممکن است که اولویت این مشتریان دچار مشکل شود؛ بنابراین حتما افراد باید خودرو انتخاب کنند.

ضیغمی معتقد است با توجه به اینکه تاکنون از بهترین برند‌ها خودرو وارد کشور شده و تنها برای واردات خودرو از یک برند مجوزی داده نشده، پس این مشتریان منتظر چه خودروی بنزینی هستند؟

گفتنی است که طبق قاعده شورای رقابت، حداقل سه بار خودرو به صورت عادی عرضه می‌شود، چنانچه مشتری نداشته باشد، می‌تواند وارد سامانه مازاد شده و برای مشتریان جدید، عرضه صورت گیرد.

آغاز ثبت‌نام ۱۰ خودرو وارداتی از امروز ۷ خرداد///

آغاز ثبت‌نام ۱۰ خودرو وارداتی از امروز ۷ خرداد///

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.