۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹
معاون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی صندوق توسعه ملی:
معاون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی صندوق توسعه ملی در واکنش به انتقاد وزیر نیرو از عملکرد این صندوق در تأمین مالی نیروگاه‌ها گفت: وزارت نیرو در انجام وظایف و تعهدات خود به درستی عمل کند.

وزارت نیرو در انجام وظایف و تعهدات خود به درستی عمل کند

رضا محمدی معاون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی در گفتگو با روابط عمومی صندوق توسعه ملی اظهار داشت: علی‌رغم بدهی یک و نیم میلیارد دلاری نیروگاه‌ها به صندوق توسعه ملی و عدم همکاری وزارت نیرو در خصوص وصول مطالبات صندوق توسعه ملی، این صندوق آمادگی دارد تا در صورت معرفی طرح‌ها نسبت به تأمین مالی نیروگاه‌ها اقدام کند.

وی گفت: برخلاف ادعای وزیر محترم نیرو، هیچ طرحی از جانب بانک‌های عامل به‌منظور تأمین مالی نیروگاهی به صندوق واصل نشده است؛ با وجود همه مشکلات موجود و مطرح شده، صندوق توسعه ملی با ایده‌های نو تأمین مالی چند نیروگاه را در دست بررسی دارد و در آخرین اقدام نیروگاه فولاد خوزستان را به‌زودی تأمین مالی خواهد کرد.

رضا محمدی به قول همکاری وزیر محترم نیرو در جلسات مختلف به‌منظور وصول مطالبات صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت که این موضوع هیچگاه از طرف وزارت نیرو  عملیاتی نشده است. 

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی صندوق توسعه ملی بر ضرورت پرداخت مطالبات سرمایه‌گذاران نیروگاهی که این امر سبب شده مطالبات صندوق پرداخت نشود و وزارت نیرو از این موضوع نیز خودداری کرده است تأکید کرد و گفت: ضروری است وزارت نیرو در اسرع‌ وقت نسبت به تدوین آیین‌نامه طرح‌هایی که از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تأمین مالی شده‌اند اقدام لازم را به عمل آورد.

محمدی ضمن تأکید بر این که صندوق توسعه ملی در راستای اهداف توسعه‌ای خود آمادگی کامل به‌منظور تأمین مالی نیروگاه‌ها را دارد گفت: وزارت نیرو طرح‌های نیروگاهی مدنظر را اعلام کند و وزیر محترم نیرو نیز در این خصوص شفاف سازی کنند که آیا طرحی در اولویت وزارت نیرو قرار دارد یا خیر؟

وی در پایان به این نکته هم اشاره کرد: صندوق توسعه ملی به منظور حمایت از این بخش تاکنون دوران مشارکت طرح‌های نیمه‌تمام نیروگاهی را تمدید نموده تا طرح‌های مذکور نسبت به تکمیل و قرار گرفتن در مدار دچار مشکل نشوند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح کرد:
دو یادگار مهم رئیس جمهور شهید در صندوق توسعه ملی
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفتگو با رادیو اقتصاد دو مصوبه مهم در هیأت امنای صندوق در دولت سیزدهم را از یادگارهای رئیس جمهور شهید سید ابراهیم رئیسی در صندوق توسعه ملی برشمرد.
آیفون 13 پرو مکس که به‌خاطر ممنوعیت واردات مدل‌های سری 14 و 15 گران‌ترین گوشی موجود در بازار است، تا 150 میلیون به‌خریداران پیشنهاد می‌شود
مراسم وداع، تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید آیت‌آلله سید ابراهیم رئیسی طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.
در بسیاری از کشورها، اکثر کارت‌های اعتباری دارای تگ NFC هستند و در کل، فقط با نزدیک کردن گوشی یا کارت به دستگاه کارتخوان، مبلغ تعیین شده از حساب کاربر کسر می‌شود.
با تصمیم هیأت مدیره سازمان بورس، دامنه نوسان بورس محدود شد.