۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵
ارز در بازار غیر رسمی که در روزهای اخیر روند کاهشی داشت، طبق مشاهدات میدانی از بازار امروز تا لحظه تنظیم گزارش با ثبات و تغییر بسیار اندک نسبت به روز گذشته، معامله شد.

تداوم آرامش در بازار ارز

ارز در بازار غیر رسمی که در روزهای اخیر روند کاهشی داشت، طبق مشاهدات میدانی از بازار امروز تا لحظه تنظیم گزارش با ثبات و تغییر بسیار اندک نسبت به روز گذشته، معامله شد.

نرخ ارز در بازار غیر رسمی در معاملات امروز در قیاس با روز گذشته با ثبات آغاز شد و در ادامه با اندکی افزایش قیمت به کار خود ادامه داد. طبق مشاهدات میدانی از بازار غیر رسمی، تا لحظه تنظیم گزارش دلار با نرخ ۶۰ هزار تومان خرید و با نرخ ۶۱ هزار تومان هم به فروش رسید.  همچنین یورو نیز در بازار غیر رسمی با قیمت ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای فروش و مبلغ ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای خرید معامله شد. 

البته بازار امروز در حالی است که روز گذشته قیمت دلار به کانال ۵۹ هزار تومان هم رسید؛ در آن روز طبق مشاهدات میدانی برخی از دلالان میدان فردوسی، قیمت این ارز را تا ۶۰ هزار تومان هم عنوان میکردند و در مواردی هم این نوع ارز را تا ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان هم می‌فروختند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان روند ثبات در بازار ارز و احتمال کاهش نرخ ارز در روزهای آینده وجود دارد و با توجه به کاهش تقاضاها نسبت به روزهای پایانی سال گذشته و ابتدای سال جاری در بازار غیر رسمی و همچنین عدم تمایل به خرید هیجانی در بازار غیر رسمی، انتظار می‌رود شاهد تداوم کاهش نرخ ارز و ثبات در بازار غیر رسمی باشیم. 

علاوه بر این در بازار معاملات غیر رسمی امروز ارز متقاضی بالایی برای خرید ارز وجود نداشت که به نظر میرسد به دلیل وجود انتظارات در جهت کاهش نرخ ارز باشد. 

گفتنی است؛ با توجه به تحولات سیاسی در هفته‌های گذشته انتظار می‌رفت، نرخ ارز با افزایش بالایی روبرو باشد و در مقطعی نیز تا کانال ۷۰ هزار تومان پیش رفت، اما نرخ ارز در بازار غیر رسمی در روزهای اخیر با جوی آرام و کاهشی روبرو شد و مطابق مشاهدات میدانی، بازار غیر رسمی در وضعیت عادی و تقاضای کم قرار دارد.

 
 
 
: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح کرد:
دو یادگار مهم رئیس جمهور شهید در صندوق توسعه ملی
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفتگو با رادیو اقتصاد دو مصوبه مهم در هیأت امنای صندوق در دولت سیزدهم را از یادگارهای رئیس جمهور شهید سید ابراهیم رئیسی در صندوق توسعه ملی برشمرد.
آیفون 13 پرو مکس که به‌خاطر ممنوعیت واردات مدل‌های سری 14 و 15 گران‌ترین گوشی موجود در بازار است، تا 150 میلیون به‌خریداران پیشنهاد می‌شود
مراسم وداع، تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید آیت‌آلله سید ابراهیم رئیسی طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.
در بسیاری از کشورها، اکثر کارت‌های اعتباری دارای تگ NFC هستند و در کل، فقط با نزدیک کردن گوشی یا کارت به دستگاه کارتخوان، مبلغ تعیین شده از حساب کاربر کسر می‌شود.
با تصمیم هیأت مدیره سازمان بورس، دامنه نوسان بورس محدود شد.