نقشه راه حمایت از فعالیت‌های مولد

جعفر قادری

عضو کمیسیون برنامه، و بودجه مجلس

هر اقدامی که در راستای حمایت از تولید و کاهش جذابیت دلالی و واسطه گری و راکد نگه داشتن سرمایه‌ها باشد، به نفع کشور است. این اقدامی مناسب است که معافیت‌های مالیاتی را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم و تا جائیکه می‌توانیم به افزایش مشارکت مردم در اقتصاد کشور کمک کنیم. به این ترتیب، پیشنهاد کاهش مالیات بر تولید را در لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم مثبت ارزیابی می‌کنم. قطعاً سیاست درست این است که از شرکت‌های صادرات محور حمایت کنیم و تولیدکنندگان را به سمت ورود به بازارهای جهانی سوق دهیم. حمایت از صادرات اقدام مناسبی است و دستاوردهای خوبی می‌تواند برایمان داشته باشد. این امر به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند.به طور کلی، حمایت از تولید و صادرات به معنای کاهش جذابیت واسطه گری است و به این ترتیب زمینه را برای مشارکت بیشتر مردم در اقتصاد کشور فراهم می‌کنیم. کاهش خام فروشی به این معناست که میزان بیشتری از ارزش افزوده را در کشور حفظ می‌کنیم. در غیر این صورت، منفعت اصلی را به کشورهای دیگر تقدیم می‌کنیم و خودمان از مزیت‌های توسعه زنجیره ارزش بی نصیب می‌مانیم. هر اقدامی که در راستای گسترش زنجیره ارزش محصولات و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشد، مثبت ارزیابی می‌شود. دولت برای حمایت بیشتر از فعالیت‌های مولد، لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را به مجلس ارسال کرده است. بهره بردن از مزیت‌های لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در گروی این است که این لایحه در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد. به ویژه مهم است که معافیت‌های مالیاتی را برای بخش تولید در نظر بگیریم و بر جذابیت تولید در کشور اضافه کنیم. مجلس در سال جدید بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جهت حمایت از تحقق شعار سال و جلب مشارکت مردم در اقتصاد، در دستور کار قرار خواهد داد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح کرد:
دو یادگار مهم رئیس جمهور شهید در صندوق توسعه ملی
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفتگو با رادیو اقتصاد دو مصوبه مهم در هیأت امنای صندوق در دولت سیزدهم را از یادگارهای رئیس جمهور شهید سید ابراهیم رئیسی در صندوق توسعه ملی برشمرد.
آیفون 13 پرو مکس که به‌خاطر ممنوعیت واردات مدل‌های سری 14 و 15 گران‌ترین گوشی موجود در بازار است، تا 150 میلیون به‌خریداران پیشنهاد می‌شود
مراسم وداع، تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید آیت‌آلله سید ابراهیم رئیسی طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.
در بسیاری از کشورها، اکثر کارت‌های اعتباری دارای تگ NFC هستند و در کل، فقط با نزدیک کردن گوشی یا کارت به دستگاه کارتخوان، مبلغ تعیین شده از حساب کاربر کسر می‌شود.
با تصمیم هیأت مدیره سازمان بورس، دامنه نوسان بورس محدود شد.