نقشه راه حمایت از فعالیت‌های مولد

جعفر قادری

عضو کمیسیون برنامه، و بودجه مجلس

هر اقدامی که در راستای حمایت از تولید و کاهش جذابیت دلالی و واسطه گری و راکد نگه داشتن سرمایه‌ها باشد، به نفع کشور است. این اقدامی مناسب است که معافیت‌های مالیاتی را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم و تا جائیکه می‌توانیم به افزایش مشارکت مردم در اقتصاد کشور کمک کنیم. به این ترتیب، پیشنهاد کاهش مالیات بر تولید را در لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم مثبت ارزیابی می‌کنم. قطعاً سیاست درست این است که از شرکت‌های صادرات محور حمایت کنیم و تولیدکنندگان را به سمت ورود به بازارهای جهانی سوق دهیم. حمایت از صادرات اقدام مناسبی است و دستاوردهای خوبی می‌تواند برایمان داشته باشد. این امر به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند.به طور کلی، حمایت از تولید و صادرات به معنای کاهش جذابیت واسطه گری است و به این ترتیب زمینه را برای مشارکت بیشتر مردم در اقتصاد کشور فراهم می‌کنیم. کاهش خام فروشی به این معناست که میزان بیشتری از ارزش افزوده را در کشور حفظ می‌کنیم. در غیر این صورت، منفعت اصلی را به کشورهای دیگر تقدیم می‌کنیم و خودمان از مزیت‌های توسعه زنجیره ارزش بی نصیب می‌مانیم. هر اقدامی که در راستای گسترش زنجیره ارزش محصولات و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشد، مثبت ارزیابی می‌شود. دولت برای حمایت بیشتر از فعالیت‌های مولد، لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را به مجلس ارسال کرده است. بهره بردن از مزیت‌های لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در گروی این است که این لایحه در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد. به ویژه مهم است که معافیت‌های مالیاتی را برای بخش تولید در نظر بگیریم و بر جذابیت تولید در کشور اضافه کنیم. مجلس در سال جدید بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جهت حمایت از تحقق شعار سال و جلب مشارکت مردم در اقتصاد، در دستور کار قرار خواهد داد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
گلایه مهدی غضنفری از وعده‌های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست‌جمهوری:
مردم را قربانی فریب نکنید
مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با گلایه از وعده های بدون پشتوانه نامزدهای ریاست جمهوری خطاب به آنان نوشت: شما را به صاحب عید قربان قسم، مردم را قربانی فریب نکنید.
قیمت سهند s در کارخانه هنوز به شکل رسمی مشخص نشده، اما محصول جدید سایپا برای دومین مرتبه در ماه‌های گذشته پیش‌فروش می‌شود
قیمت دلار طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته، تحت مدیریت سختگیرانه بانک مرکزی، در محدوده کریدور پنجم تا کانال‌های نخستین کریدور ششم کنترل شده است.
یارانه مرحله ۱۶۰ به مبلغ ۱۱۰۷۵ میلیارد تومان بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب ۱۰۰۷۵۸۳۶ سرپرست خانوار دهک‌های اول تا سوم در ٢٨ بانک عامل سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز جمعه ٢٥ خرداد ماه قابل برداشت است.
بازار سرمایه پس از دو روز افزایش، امروز و در آخرین روز کاری هفته ۵۸۰۴ واحد کاهش یافت و به رقم دو میلیون و ۷۵ هزار واحد رسید. البته برخی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی برای ساماندهی به وضعیت بورس ارایه کرده‌اند.