۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
سکه‌های بهار و گرمی به کانال بالاتر صعود کردند و هر مثقال طلا ۱۴ میلیون تومان شد. در یک سال اخیر سکه بهار با بازدهی ۳۰ درصدی بیشترین رشد قیمت را در بازار طلا داشت.

قیمت طلا و سکه عجیب شد

قیمت طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی سال ۱۴۰۲ با رشد ارزش بسته شد.

سکه‌های بهار و گرمی به کانال بالاتر صعود کردند و هر مثقال طلا ۱۴ میلیون تومان شد. در یک سال اخیر سکه بهار با بازدهی ۳۰ درصدی بیشترین رشد قیمت را در بازار طلا داشت.

قیمت طلا و سکه روز دوشنبه و آخرین روز معاملاتی امسال در روند افزایشی قرار گرفت. این افزایش قیمت در حالی بود که قیمت دلار افزایشی نداشت و انس جهانی طلا رشد پنج دلاری داشت.

در یک سال اخیر قیمت طلا و سکه بازدهی مثبت در تمام قطعات و وزن‌ها داشت. در مدت یاد شده سکه بهار با افزایش هشت میلیون تومانی بیشتری بازدهی را در بازار طلا تجربه کرد.

در جدول زیر نمودار بازدهی یک ساله طلا و سکه نمایش داده شده است:

سقف قیمت سکه شکست/ قیمت طلا، عجیب شد

سکه بهار ۳۶ میلیونی شد

سکه امامی روز دوشنبه ۲۸ اسفند با افزایش ۶۱۴ هزار تومانی در کانال ۳۸ میلیون تومانی پیشروی کرد و با قیمت ۳۸ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار افزایش ۳۱۵ هزار تومانی داشت و در کف کانال ۳۶ میلیون تومانی ایستاد.

گفتنی است روز دوشنبه نیم‌سکه با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی برخلاف روزهای گذشته کمترین رشد قیمت را در بازار سکه داشت و با قیمت ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و سکه گرمی ۲۰۰ هزار تومان گران شد و هفت میلیون تومانی شد.

مثقال ۱۴ میلیون تومانی شد

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۱۳۷ هزار تومان افزایش یافت و با رقم ۱۴ میلیون ۱۲ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۳۴ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۲۳۴ هزار تومانی ایستاد. همچنین قیمت طلای دست دوم به رقم سه میلیون و ۱۹۱ هزار تومان رسید.

حباب سکه روز دوشنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۱۶۴ هزارتومان، ربع سکه ۴۴۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲۰۹ هزار تومان افزایش داشت اما حباب ‌سکه بهار ۶۱۴ هزار تومان و نیم‌سکه ۷۵ هزار تومان کاهش را تجربه کرد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
ارزان‌ترین سواری تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد حدود ۶۶۰ میلیون قیمت دارد
امروز (شنبه ۲۵ فروردین) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۵۳ هزار واحد کاهش یافت.
فردا (یکشنبه) هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: ما در برنامه هفتم محدودیت‌هایی برای افزایش قیمت سوخت گذاشتیم که حتما دولت هم خلاف برنامه هفتم عمل نمی‌کند.
رئیس جمهور با تسلیت شهادت سه فرزند رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در پی حمله رژیم سفاک صهیونیستی به اردوگاه الشاطی تصریح کرد: رهبران مقاومت با این فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها همراه با ملت خود در خط مقدم آزادسازی قدس شریف قرار دارند.