۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
ارزش بازار بیت‌کوین به ۱/۴۱۴ تریلیون دلار رسیده است و با عبور از نقره به هشتمین دارایی با ارزش جهان تبدیل شد.

بیت‌کوین به هشتمین دارایی باارزش جهان تبدیل شد

بیت‌کوین همزمان با ادامه رکوردشکنی و ثبت بالاترین سطح قیمتی خود توانسته با عبور از ارزش بازار نقره به هشتمین دارایی باارزش جهان تبدیل شود.

به گزارش اکوایران، بیت‌کوین در روز سه‌شنبه (۲۲ اسفند) نیز به روند صعودی خود ادامه داد که دلیل آن سیل سرمایه‌های ورودی به صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین یا همان ETF‌های بیت‌کوین و افزایش امید‌ها نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بوده است.

 

به طور همزمان ارزش بازار بیت‌کوین به ۱/۴۱۴ تریلیون دلار رسید و با عبور از نقره به هشتمین دارایی باارزش جهان تبدیل شد. همچنین طی امروز این ارز دیجیتال تا ۷۲ هزار و ۹۱۶ دلار صعود کرد که یک رکورد قیمتی دیگر برای بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به حساب می‌آید.

یکی از کارشناسان اعلام کرده: «ارزش بازار بیت‌کوین اکنون به ۱/۴۱۴ تریلیون دلار رسیده که از این حیث از نقره با ارزش بازار ۱/۳۸ تریلیون دلار عبور کرده است. این روند مثبت به علاقه فزاینده به ETF‌های بیت‌کوین و رویداد پیش‌روی هاوینگ مربوط می‌شود.»

بیت‌کوین پیش از این توانسته بود از ارزش بازار شرکت مِتا (۱/۲۳ تریلیون دلار) عبور کند. در حال حاضر طلا با ارزش بازار ۱۴/۷ تریلیون دلار، باارزش‌ترین دارایی جهان محسوب می‌شود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه (۲۲ اسفند) از ۶۸ هزار و ۸۴۵ دلار تا ۷۲ هزار و ۹۱۶ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، بیش از ۷۱ هزار و ۶۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۳۰۰ دلار کمتر شده است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱/۷۷ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۸۴۳ دلار تا ۴ هزار و ۹۱ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، ۳ هزار و ۹۵۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از ۱۰۰ دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶/۰۵ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۸ درصد افزایش یافته است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
وزیر اقتصاد با اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خارجی به ۵.۵ میلیارد دلار رسید که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه شکسته شده است.
ارزان‌ترین سواری تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد حدود ۶۶۰ میلیون قیمت دارد
امروز (شنبه ۲۵ فروردین) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۵۳ هزار واحد کاهش یافت.
فردا (یکشنبه) هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: ما در برنامه هفتم محدودیت‌هایی برای افزایش قیمت سوخت گذاشتیم که حتما دولت هم خلاف برنامه هفتم عمل نمی‌کند.