۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹
امروز (چهارشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، اندکی، کاهش یافت.

کاهش قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۲۱۵۷ دلار و ۹۸ سنت رسید.

به گزارش تسنیم، قیمت طلا در امروز (چهارشنبه) تقریبا ثابت مانده، اما بیشترین کاهش را طی یک ماه گذشته در روز سه شنبه تجربه کرد. گزارش تورم بالا در آمریکا سود اوراق قرضه خزانه داری این کشور را افزایش داده و امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره را پایین آورده است.

 

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۲۱۵۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۰۳ درصدی به ۲۱۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسیده است.

قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا در فوریه در بحبوحه بالا رفتن هزینه بنزین و مسکن افزایش یافته که حاکی از ماندگاری تورم بالا در این کشور است.

شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا ۰.۴ درصد در فوریه افزایش یافته، این شاخص در ۱۲ ماه منتهی به ماه فوریه ۳.۲ افزایش داشته است. این رقم در ژانویه برابر با ۳.۱ درصد بود.

قیمت طلا یک.۱ درصد در روز سه‌شنبه کاهش یافت که بیشترین کاهش قیمت روزانه این فلز گرانبها از ۱۳ فوریه بود.

بازار‌ها حالا ۶۸ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو حداقل ۲۵ واحد در ماه ژوئن کاهش یابد. این احتمال در روز سه‌شنبه و قبل از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا ۷۲ درصد بود.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.
گزارش تورم بالا در آمریکا سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری این کشور و ارزش دلار را هم بالا آورده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر می‌شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۳۵ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۰۸ درصدی ۹۲۴ دلار و ۶۶ سنت معامله می‌شود.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
وزیر اقتصاد با اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خارجی به ۵.۵ میلیارد دلار رسید که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه شکسته شده است.
ارزان‌ترین سواری تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد حدود ۶۶۰ میلیون قیمت دارد
امروز (شنبه ۲۵ فروردین) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۵۳ هزار واحد کاهش یافت.
فردا (یکشنبه) هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: ما در برنامه هفتم محدودیت‌هایی برای افزایش قیمت سوخت گذاشتیم که حتما دولت هم خلاف برنامه هفتم عمل نمی‌کند.