۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
وزیر نفت گفت: میانگین مصرف بنزین کشور حدود ۱۱۴ یا ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است؛ منتها این روز‌ها به ۱۲۳ میلیون لیتر رسیده است که نشان می‌دهد مسافرت‌های نوروزی شروع شده است.

توضیحات وزیر نفت درباره کارت سوخت و سهمیه بنزین نوروزی

جواد اوجی اظهار داشت: خوشبختانه برای همه ۴ هزار و ۴۰۰ جایگاه سراسر کشور در ایام نوروز زمینه‌های خوبی تدارک دیده شده و برنامه تامین بنزین همه هموطنان عزیز ریخته شده است. مخازن همه پر است و الحمدلله مشکلی در تامین بنزین نداریم.

به گزارش ایلنا، وی در جمع خبرنگاران حاضر در حیاط دولت درباره مواضع ایران در نشست سران کشور‌های صادرکننده گاز گفت: خیلی از کشور‌های عضو خوشبختانه حمایت کردند که بحث کشور‌های صادرکننده گاز و تولیدکننده نفت را باید مجدد انجام کرد. اینکه بخواهند در این قضایا سیاسی کار کنند و کشور‌های صادرکننده گاز را ظالمانه تحریم کنند به قشری که نیاز به نفت و گاز دارند در حقیقت ظلم شده است. هم ما و هم خیلی از اعضای گاز با این موضوع موافق بودند. یکی از دلایلی که قیمت جهانی نفت و گاز تثبیت نمی‌شود همین بحث‌های سیاسی است.

 

وزیر نفت همچنین در رابطه با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه نسبت به ایام نوروز گفت: خوشبختانه برای همه ۴ هزار و ۴۰۰ جایگاه سراسر کشور در ایام نوروز زمینه‌های خوبی تدارک دیده شده و برنامه تامین بنزین همه هموطنان عزیز ریخته شده است. مخازن همه پر است و الحمدلله مشکلی در تامین بنزین نداریم.

اوجی خاطرنشان کرد: همه جایگاه‌داران موظفند که از کارت جایگاه در تمامی جایگاه‌ها باید استفاده کنند و همه همکاران من هم از ۱۵ اسفند در حال نظارت بر این موضوع هستند. خواهشم از همه هموطنان عزیزمان این است که سفر‌های نوروزی حتما کارت سوخت خود را همراه داشته باشند. این کارت سوخت جایگاه‌ها برای هموطنانی است که کارتشان گم شده یا از بین رفته.

وی افزود: ذخایر خوبی در تامین بنزین برای ایام مسافرت داریم. چند روزی است که با توجه به رصدی که می‌کنیم و مصرف بنزین این مسافرت‌ها را می‌بینیم. معمولا میانگین مصرف بنزین ما حدود ۱۱۴ یا ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است منتها این روز‌ها به ۱۲۳ میلیون لیتر رسیده است که نشان می‌دهد مسافرت‌های نوروزی شروع شده است.

اوجی همچنین در مورد وقوع تخلفات احتمالی در جایگاه‌های عرضه سوخت، خاطرنشان کرد: هر چند بازرسان شرکت پخش به طور نامحسوس از ۱۵ اسفند در تمام جایگاه‌‎های شهری و بین شهری درحال رصد عملکرد جایگاه‌های پخش سوخت هستند، اما هموطنان برای گزارش تخلفات احتمالی می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۶۲۷تماس بگیرند تا بازرسان ورود کرده و با تخلفات برخورد کنند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
وزیر اقتصاد با اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خارجی به ۵.۵ میلیارد دلار رسید که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه شکسته شده است.
ارزان‌ترین سواری تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد حدود ۶۶۰ میلیون قیمت دارد
امروز (شنبه ۲۵ فروردین) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۵۳ هزار واحد کاهش یافت.
فردا (یکشنبه) هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: ما در برنامه هفتم محدودیت‌هایی برای افزایش قیمت سوخت گذاشتیم که حتما دولت هم خلاف برنامه هفتم عمل نمی‌کند.