۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
به گفته مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی، مانور نظارتی رمضان و نوروز ۱۴۰۳ از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

قیمت جدید کالا‌های اساسی در آستانه ماه رمضان

قیمت جدید کالا‌های اساسی در آستانه ماه رمضان اعلام شد.

به گزارش مهر، بازرسی بازار کالا‌های اساسی با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و عید نوروز تشدید شده است. به گفته مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی، مانور نظارتی رمضان و نوروز ۱۴۰۳ از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

 

همچنین با توجه به نیاز خانوار‌ها به خرما، حبوبات و شکر در ماه مبارک رمضان، طرح نظارتی ویژه در سراسر کشور آغاز شده است.

افزایش تقاضا بازار گوشت مرغ سبب شد تا در ۳ ماهه پایان سال تعداد جوجه‌ریزی از حدود ۱۳۲ میلیون قطعه به بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه برسد. این امر در مدت حدود دو ماه منجر به تثبیت قیمت در بازار گوشت مرغ شد. تا هفته گذشته هر کیلو گرم گوشت مرغ ۷۸ هزار تومان بود و این عدد در این هفته ۸۵ هزار و ۸۰۰ تومان شده است.

دولت در بازار گوشت قرمز سعی دارد با واردات این کالا با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار دهد. در حال حاضر فاصله قیمتی گوشت قرمز زیاد بوده و از ۲۹۹ تا بیش از ۸۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

بازار حبوبات هم معمولاً در نیمه دوم سال افزایش قیمت زیادی دارد به طوری که لوبیا سفید در هفته پایانی شهریور ۸۳ هزار تومان در هر کیلو گرم به فروش می‌رسید و این عدد امروز در روز‌های پایانی اسفند به ۱۰۳ هزار تومان رسیده است. این افزایش قیمت در بار‌های جدید حبوبات بسته بندی هم اعمال شده به عنوان نمونه هر بسته لوبیا قرمز ۹۰۰ گرمی از ۱۰۹.۹۰۰ به ۱۱۸.۹۰۰ افزایش قیمت داشته است.

در جدول زیر قیمت برخی کالا‌های اساسی در بسته بندی فروشگاهی می‌آید (تمام قیمت‌ها به هزار تومان است):

قیمت جدید کالا‌های اساسی در آستانه ماه رمضان

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
وزیر اقتصاد با اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خارجی به ۵.۵ میلیارد دلار رسید که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه شکسته شده است.
ارزان‌ترین سواری تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد حدود ۶۶۰ میلیون قیمت دارد
امروز (شنبه ۲۵ فروردین) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۵۳ هزار واحد کاهش یافت.
فردا (یکشنبه) هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: ما در برنامه هفتم محدودیت‌هایی برای افزایش قیمت سوخت گذاشتیم که حتما دولت هم خلاف برنامه هفتم عمل نمی‌کند.