۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
مدیرکل پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، سقف صادرات ایران به روسیه در ۱۰ ماهه نخست سال‌جاری را اعلام کرد.

سقف صادرات ایران به روسیه

مدیرکل پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، اظهار داشت: سقف صادرات ایران به روسیه در ۱۰ ماهه امسال ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید روح الله لطیفی مدیرکل دفتر مطالعه، پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، گفت: سقف صادراتمان به روسیه حدود ۳۰۰ میلیون دلار در ۱۰ ماهه امسال بوده است همچنین ارمنستان هم که عضو این اتحادیه است ۳۳۴ میلیون دلار و کشور‌های دیگری که در این اتحادیه مثل قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس هستند.

 

او گفت: ما تقریباً بیش از ۶۰ درصد صادرات فلفل دلمه‌ای ما به روسیه است که این نشان می‌دهد همین هم باعث می‌شود تولیداتمان جهانی‌تر شود برای بازار‌های جهانی، چون باید یک سری استاندارد‌ها را رعایت کنند و رعایت این استاندارد‌ها باعث می‌شود تا در تولید محصولات در داخل حتی برای تأمین نیاز‌های داخل هم، کیفیت محصولات ما افزایش پیدا کند.

 

لطیفی گفت: ما در محصولات کشاورزی بیش از ۱۳۰ کشور دنیا خریدار محصولات کشاورزی ما بودند در همه قاره ها. حالا در برخی قاره‌ها ممکن است برخی کالا‌هایی که ماندگاری بیشتر دارند، آن‌ها ورود پیدا کرده باشند همچنین در استرالیا و قاره اروپا هم بسیاری از محصولات ما حتی محصولات درختی ما را خریدار هستند. خشکبار و زعفران ما که گل سرسبد میوه‌های ما هستند و محصولات کشاورزی ما هستند. خرما هم همین طور که بیش از ۷۰ کشور دنیا خرمای ایرانی را خریداری کردند.

او گفت: ما نزدیک به ۹۱ درصد صادرات وزنی محصولات غذایی و کشاورزی مان به کشور‌های همسایه است. ۱۵ کشور همسایه و ۸۰ درصد ارزش کالای صادراتی ما به این ۱کشور‌ها بوده و اگر ما می‌خواهیم به بازار‌های دوردست با حجم و ارزش بالاتر صادراتی محصولات کشاورزی را پیگیری کنیم، مطمئناً باید تمام زنجیره‌های تولید، تأمین و ارزش را در کنار هم مدیریت کنیم که اگر این اتفاق بیفتد مثل بسیاری از کالا‌هایی که توانستند به دوردست راه پیدا کنند، خوشبختانه کشورمان پتانسیل صادرات خوبی را دارا است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.