۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
معاون اجرایی رئیس جمهوری، گفت: شاخص رشد کشور امروز به بیش از ۶ درصد رسیده، در حوزه نفت شاخص رشد به نزدیک ۲۰ درصد رسیده است و امروز برای نفت کشور مشتری وجود داشته و هر آنچه که تولید می‌شود را به فروش می‌رسانیم.

برای همه نفت تولیدی در کشور مشتری داریم

معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر حل مساله، توجه به معیشت و اقتصاد ملی است و در تعاملات با همسایگان و کشور‌های غیرهمسایه، بر حل مسائل و مشکلات کشور تمرکز دارد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری شامگاه ۱۶ بهمن در جلسه بررسی و پیگیری مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان سمنان در محل سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری با اشاره به بهبود شرایط اقتصادی در کشور اظهار کرد: با اقدامات دولت سیزدهم، امروز برای همه نفت تولید شده در کشور مشتری وجود دارد و در بحث فروش نفت مشکلی نداریم.

 

وی با تمجید از تلاش‌های مدیران در استان سمنان گفت: گزارش خوب و مطلوبی از سوی مسوولان استان ارائه شده که این دستاورد‌ها محصول زحمات، تلاش‌ها و پیگیری‌های استاندار سمنان، پیگیری نمایندگان استان و مدیران و مسئولان اجرایی استان و راهبری‌های مقام معظم رهبری است.

وی افزود: الحق و الانصاف کار‌های بسیار خوبی در همه جهات در کشور انجام گرفته، پیشرفت‌های مطلوبی در این چند سال حاصل شده است، اما کار‌های نشده و کاستی‌هایی هم موجود که باید با جدیت دنبال شود.

منصوری ادامه داد: ما معتقدیم که با دولت ساده زیست و سرزنده می‌توان به قله‌های موفقیت دست یافت، به همین واسطه ما در دولت سیزدهم به دنبال کار هستیم و نه به دنبال شعار. بی شک به دلیل وجود همین خصلت هاست که مقام معظم رهبری عنوان دولت کار و اقدام را به دولت سیزدهم عنایت فرمودند.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم دولتی خدمتگزار، با عزم راسخ و از جنس مردم و برای مردم است. در واقع این دولت در مقابل دولت‌های منت گذار، دولت‌های وعده دهنده و با ادعای فراوان قرار دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: دولت رئیسی، در مقابل دولت‌های سرسپرده به بیگانگان برای کمک، متکی به نخبگان و توان داخل است و کار‌های بسیار بزرگ و جدی نیز با نگاه مومنانه دولت در راستای حل شدن مشکلات و برطرف نمودن نقاط ضعف به انجام رسید.

وی تصریح کرد: رویکرد دولت در سیاست خارجی، تقویت و توجه به امنیت ملی و تقویت جبهه مقاومت است که این مهم در نهایت اثرات مثبتی بر مسائل و مباحث داخل کشور نیز خواهد داشت.

سرپرست نهاد ریاست جمهور با اشاره به پیگیری مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان عنوان کرد: انقلاب اسلامی با ایستادگی و توجه به آرمان‌ها و ارزش‌ها و با دوری از تساهل و تعامل بر روی ارزش‌ها و اعتقادات دینی تاکید کرده و به سمت قله‌های پیشرفت حرکت خواهد کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمال در دولت سیزدهم از چند محور و با سرمایه گذاری از طریق مدل‌های مختلف تامین مالی، در حال پیگیری است که انشالله مساله آب سمنان را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد.

منصوری گفت: شاخص رشد کشور امروز به بیش از ۶ درصد رسیده، در حوزه نفت شاخص رشد به نزدیک ۲۰ درصد رسیده است و با افتخار اعلام می‌کنیم امروز برای نفت کشور مشتری وجود داشته و هر آنچه که تولید می‌شود را به فروش می‌رسانیم.

وی یادآور شد: در حوزه مسکن، وعده‌های داده شده در حال محقق شدن بوده و تا امروز میزان احداث مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن به بیش از دو میلیون واحد رسیده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین گفت: دولت سیزدهم طی مدت عمر خود، توانسته تاکنون ۱۶ هزار تخت بیمارستانی را نوسازی و اضافه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: وضعیت نرخ تورم در کشور اندکی بهتر شده، اما معتقدیم که در راستای کاهش بیش از این و مهار تورم باید بیش از پیش تلاش شود؛ تورم ما در حوزه مسکن نیز با تدابیر اتخاذ شده بالغ بر ۶ ماه گذشته در عدد منفی باقی مانده است.

منصوری تاکید کرد: ظرفیت‌های داخلی کشور در صورت مدیریت جهادی و برنامه ریزی صحیح، برای پیشرفت و بالندگی کشور و برطرف نمودن مسائل و موارد کافی است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری ضمن تقدیر از پیگیری مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور توسط استاندار سمنان، گفت: در حوزه عمرانی ۱۰۰ درصد و در حوزه اقتصادی نیز بالغ بر ۸۰ درصد مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اجرایی شده است که در آستانه دور دوم سفر رئیس جمهور، ضرورت دارد با یک همت ویژه در راستای به سامان رسیدن پروژه‌های نیمه تمام این استان گام برداریم.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.