۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
همزمان با راه اندازی سامانه طرح جامع طرح‌های حمایتی متقاضیان در بخش‌های مختلف طرح نهضت ملی مسکن برای دریافت آخرین وضعیت پیشرفت پروژه خود و همچنین وام ودیعه مسکن برای ثبت نام می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند.

سامانه ثبت‌نام وام اجاره مسکن اعلام شد

وزارت راه وشهرسازی با راه اندازی سامانه طرح جامع طرح‌های حمایتی مسکن اقدام به ثبت نام متقاضیان وام ودیعه مسکن می‌کند و البته پیش از این هم متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن می‌توانستند از طریق این سامانه اقدام به ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن کنند که در حال حاضر با توجه به اتمام این ثبت نام می‌توانند از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه خود مطلع شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، براساس این گزارش سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن شامل تسهیلات ساخت، وام ودیعه مسکن، وضعیت درخواست‌ها و درخواست مسکن برای متقاضیانی که شامل قانون طرح جوانی جمعیت هستند و متقاضیانی که بیش از سه فرزند دارند است که می‌توانند از این طریق اقدام به ثبت نام جهت دریافت مسکن و یا زمین کنند. همچنین مستاجرانی که برای اجاره مسکن، نیاز به دریافت وام داشته، می‌توانند با ورود به سایت ثبت نام، اقدام به دریافت تسهیلات اجاره خانه کنند.

 

بر اساس اعلام معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی در سال قبل، افرادی که قصد ثبت نام وام کمک ودیعه (که ۲۰۰ میلیون تومان در تهران، ۱۵۰ میلیون تومان برای کلان شهر‌ها و سایر شهر‌ها ۱۰۰ میلیون و روستا‌ها ۴۰ میلیون تومان است) در سامانه جامع اقدام ملی مسکن را داشته، همانند ثبت نام طرح جهش تولید مسکن، باید دارای شرایطی باشند.

فردی که قصد ثبت نام تسهیلات اجاره خانه ۱۴۰۲ را داشته، باید متاهل بوده یا سرپرست خانواده باشد. اجاره نامه باید، رسمی بوده یا در سامانه ایران املاک iranamlaak.ir ثبت گردیده و کد رهگیری برای آن، دریافت شده باشد. تاریخ اجاره باید، در محدوده زمانی سال ۱۴۰۲ باشد.

پس از اینکه شرایط متقاضی وام کمک ودیعه ۱۴۰۲ از سوی وزارت راه و شهرسازی، مورد تایید قرار گرفت و این شخص برای دریافت تسهیلات اجاره خانه، به بانک معرفی شد، باید ظرف دو هفته، اقدام به تحویل مدارک و معرفی ضامنین به بانک کند، در غیر این صورت به درخواست کمک ودیعه مسکن متقاضی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

همچنین متقاضیانی که در قالب طرح جوانی جمعیت، زمین و مسکن می‌توانند دریافت کنند باید وارد سامانه شده و شهر مورد نظر خود را انتخاب کرده و مدارک را بارگذاری کنند. متقاضیان طرح جوانی جمعیت، باید بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یعنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ متولد شده باشد؛ از سوی دیگر تمام فرزندان خانوار باید زیر ۲۰ سال سن داشته باشند. گفتنی است دولت اعلام کرده است که اولویت واگذاری زمین رایگان، با خانوار‌های فاقد مالکیت و دارای فرم «ج» سبز است.

فرم ج سبز ثبت نام مسکن، به این معنی است که در صورت استعلام دولت، متقاضی و افراد تحت تکفل او در پنج سال گذشته به نام خود زمین یا ملکی نداشته و همچنین از وام خرید یا ساخت استفاده نکرده‌اند. همچنین این افراد نباید از سال ۵۷ از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی استفاده کرده باشند.

این طرح در اصل برای ساکنان روستا‌ها یا شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت برنامه‌ریزی است و اگر متقاضی ساکن شهری بالای پانصد هزار نفر باشد، زمین بسته به اعلام ظرفیت از سوی دولت در شهرک‌های اطراف، شهر‌های جدید، شهر‌های مجاور یا زادگاه پدر و مادر (مشروط به اینکه بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر نباشد) واگذار می‌شود.

گفتنی است نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بنابر اعلام مرکز آمار ایران، باید بالای ۲.۵ نباشد. همچنین در خانوار‌های چندهمسری در صورتی که چهار فرزند از یک پدر و مادر متولد شده باشند زمین به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

براساس این گزارش متقاضیان طرح‌های جامع مسکن می‌توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه خود و همچنین متقاضیان وام ودیعه مسکن مطلع شوند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.