۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷
قیمت هر مترمربع مسکن از آپارتمانی ۳۰ سال ساخت با امکانات در ابتدای سال‌جاری، ۱۱۰ میلیون تومان بود و هم‌اکنون با قیمت ۸۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

بازار مسکن قرمز شد

با وجود کاهش معاملات مسکن همچنان مالکانی هستند که بیش از نرخ متوسط منطقه آپارتمان‌های خود را قیمت گذاری کرده و بر قیمت‌های خود پافشاری می‌کنند.

به گزارش اکوایران، بررسی فایل‌های مشاوران ملکی نشان می‌دهد، با اینکه تعداد فایل‌های سبز (آپارتمان‌هایی که زیر قیمت متوسط منطقه قیمت‌گذاری شده‌اند) نسبت به فایل‌های قرمز (املاکی که بیش از قیمت متوسط منطقه نرخ گذاری شده اند) بیشتر است و تعداد مالکانی که قصد دارند ملک خود را ارزان‌تر به فروش برسانند بالاست.

همچنان فروشندگانی نیز وجود دارند که علی‌رغم رکود در بازار مسکن و گذشت مدت زمان زیادی از معرض فروش قرار گرفتن ملکشان، پافشاری می‌کنند که ملک خود را با قیمت بالایی به فروش برسانند.

اما با این وجود، سبز‌ها پیشتاز بازار مسکن هستند و مشاهدات نشان می‌دهد که در حال حاضر بازار مسکن در وضعیت تعادل قرار ندارد.

به گفته یک واسطه‌گر ملکی، قیمت مسکن از ابتدای سال جدید تا به ابتدای فصل تابستان (شهریورماه) روند صعودی داشت و در تابستان روند کاهشی پیش گرفت.

در فروردین، هر مترمربع مسکن از آپارتمانی ۳۰ سال ساخت با امکانات، ۱۱۰ میلیون تومان بود و هم‌اکنون با قیمت ۸۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در محله کردستان، آپارتمانی با ۱۱۵ مترمربع مساحت و ۳۰ سال عمربنا، ۳۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در محله ملاصدرا آپارتمانی ۱۴۵ متری و نوساز، ۲۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله پیروزی، برای واحدی ۵۵ متری و ۶ سال ساخت، ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان و در محله ظفر، برای آپارتمانی ۹۸ متری و ۵ سال ساخت، ۲۰ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان تعیین شده است.

واحدی ۹۸ متری و نوساز در محله اشرفی اصفهانی، ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و در محله جمالزاده شمالی، آپارتمانی ۱۱۲ متری و ۹ سال ساخت، ۱۳ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

بازار مسکن قرمز شد / این مالکان فروشنده نیستند

: اشتراک گذاری
برچسب ها: مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
واکنش‌ها به کناره‌گیری بایدن
خط و نشان کامالا هریس برای ترامپ
مقامات و سناتورهای آمریکا نسبت به کناره‌گیری «جو بایدن» از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور و حمایت او از «کامالا هریس» معاون خود، واکنش‌های مختلفی از خود نشان داده‌اند.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: بازار خودرو بعد از سال ۹۶ و در حالی که تولید بیش از یک و نیم میلیون خودرو در سال را داشت، وارد فرایند اعمال محدودیت در واردات خودرو شد.
قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران تغییر کرد.
حقوق تیر ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با توجه به تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی براساس زمان‌بندی اعلامی جدید پرداخت می‌شود.​​​​​​​
وزیر ارتباطات در دیدار با رئیس جمهور منتخب مطرح کرد
فیلترشکن‌ها؛ متهم اصلی کاهش سرعت اینترنت
وزیر ارتباطات در دیدار با رییس جمهوری منتخب با اشاره به حوزه‌های کاری این وزارتخانه به تبیین اقدامات و دستاوردهای دولت شهید جمهور در بخش‌های شبکه ملی اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، توسعه دولت هوشمند، توسعه صنعت فضایی و اقتصاد دیجیتال پرداخت.