۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۵
در میانه تداوم جنگ حماس با رژیم صهیونیستی، سفر منطقه‌ای حسین امیرعبداللهیان به کشورهای عراق، لبنان و سوریه کانون توجهات را به سوی خود جلب کرده است. امیرعبداللهیان در جریان این سفر منطقه‌ای از یک سو، با هم‌پیمانان منطقه‌ای خود آخرین تحولات عملیات طوفان الاقصی را بررسی و از سوی دیگر، پیام صریح ایران را به جامعه جهانی ابلاغ کرده است.

هشدار صریح تهران به تل‌آویو

مهم‌ترین پیام سفر امیرعبداللهیان را می‌توان در نشست خبری ویژه او در لبنان مورد ارزیابی قرار داد. او در نشست خبری خود در لبنان در جمع خبرنگاران گفت: اعلام ساعت صفر در صورت تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی در اختیار جریان مقاومت است. وی تاکید کرد : مقاومت فلسطین به تنهایی قادر است که هر اقدامی را انجام دهد و از توانایی بالایی برخوردار است. وزیر خارجه کشورمان افزود: رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت و فروپاشی کامل امنیتی و نظامی قرار دارد و عملیات طوفان الاقصی شاهدی بر این ادعا است.

طراحی همه سناریوهای لازم از سوی مقاومت
امیرعبداللهیان همچنین با بیان این که در صورت تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، جریان مقاومت همه سناریوهای لازم را طراحی کرده است، گفت : در جریان گفت‌وگو با مقامات مقاومت دریافت کردم در زمان تصمیم برای پاسخ به این جنایت‌ها، پاسخی که داده می‌شود تعیین‌کننده و تغییر دهنده نقشه کنونی سرزمین‌های اشغالی خواهد بود. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس درکم از واقعیت‌های مقاومت به جنایتکاران جنگی و حامیان آنها در منطقه هشدار می‌دهم تا دیر نشده جنایت‌های جنگی خود را متوقف کنند و شاید تا ساعات دیگر دیر شود. وی گفت: هنوز فرصت سیاسی برای جلوگیری از وقوع یک بحران گسترده در منطقه وجود دارد. امروز بعد از این نشست با نماینده دبیر کل سازمان ملل در منطقه دیدار خواهم داشت و به او می‌گویم وقت ابتکار و فرصت سیاسی همچنان وجود دارد ولی فردا دیر است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد اقدام صهیونیست‌ها برای کوچ اجباری مردم غزه گفت: کوچ اجباری مردم غزه نشانگر آن است که رژیم آپارتاید اسراییل به جای مقابله در میدان جنگ، حمله وجنایت علیه زنان و کودکان را در دستور کار خود قرار داده است. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد خبر اخیر واشنگتن پست مبنی بر توافق قطر و آمریکا برای بلوکه شدن ۶ میلیارد دلار ایران که اکنون در بانک‌های قطر گفت: همه چیز در چارچوب توافق موجود بین تهران و دوحه در مسیر درست خود
قرار دارد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هرگونه گسترش جنگ در منطقه ، مسئولیتش متوجه رژیم صهیونسیتی و حامیان آن است. وی همچنین گفت: هر قطعنامه‌ای در مورد فلسطین باید بر تامین حقوق مردم فلسطین و همچنین توقف فوری جنایت‌های جنگی علیه غیرنظامیان و رفع محاصره غزه تاکید داشته باشد. وی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره
به دیدارهای اخیرش با رهبران مقاومت فلسطینی در بیروت گفت: آنها در این دیدارها گفتند که برخی از شهرک‌های صهیونیستی و مراکز نظامی رژیم اسراییل همچنان در کنترل نیروهای مقاومت است و صهیونیست‌ها آنقدر آشفته و شوک زده هستند که قادر به پس گیری این شهرک ها و مراکز نظامی نبوده‌اند. امیرعبداللهیان ادامه داد: آنها علیرغم برخورداری از حمایت یک جانبه آمریکا، باز از روی ضعف به حمله و کشتار شهروندان و غیرنظامیان روی آورده‌اند.

سید حسن نصرالله مرد عمل است
امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به دیدار اخیرش با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: در این دیدار، در جریان آخرین تحولات میدانی مقاومت در غزه و جنوب لبنان قرار گرفتم. وی ادامه داد: همه جهانیان می‌دانند که سید حسن نصرالله مرد عمل است. وی با اشاره به نقش مهم و موثر سید حسن نصرالله در طول سال‌های گذشته در ارتباط با موضوع لبنان و منطقه گفت: لذا آنچه که سیدحسن نصرالله به آن می‌اندیشد، امنیت لبنان، امنیت منطقه و ایجاد آینده امنیتی پایدار در منطقه است؛ لذا حزب‌الله لبنان با در نظر گرفتن جمیع جهات به حمایت و اقدام خود به شکل مقتضی عمل می‌کند. وی تصریح کرد: روش سید حسن نصرالله این است که اقدام می کند و بعد توضیح می دهد و افکار عمومی را در جریان آنچه که گذشت، قرار می‌دهد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.