۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۳
کشتی آرای با اعلام اینکه حباب سکه امروز با کاهش درمحدوده ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد، گفت: در حال حاضر بازار بسیار آرام شده، داد وستد به روال عادی خودش برگشته است. مشاهدات بازار نشان می دهد هیجانات کاذب از بازار خارج شده است.

یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا و سکه

تسنیم نوشت؛ کشتی آرای با اعلام اینکه حباب سکه امروز با کاهش درمحدوده ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد، گفت: در حال حاضر بازار بسیار آرام شده، داد وستد به روال عادی خودش برگشته است. مشاهدات بازار نشان می دهد هیجانات کاذب از بازار خارج شده است.

محمد کشتی آرای با اعلام اینکه از روز شنبه با تعطیلی بازارهای جهانی تعطیل قیمت جهانی طلا بدون تغییر در محدوده ۱۸۳۰ دلار بود، گفت: اما با تحولات سیاسی خاورمیانه قیمت ارز سیر صعودی به خودش گرفت و جو روانی حاکم باعث شد قیمت طلا و سکه هم با حالت صعودی به بالاترین سطح خودش در چند ماه اخیر برسد به طوری که قیمت سکه تا ۳۲ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه قیمت جهانی طلا با توجه به همین تحولات سیاسی خاورمیانه افزایش و امروز ۱۸۷۲ دلار رسیده است، گفت: در کشور با جو روانی کاذبی که به وجود آمده بود قیمت ارز مجدداً با کاهش همراه و باعث شد قیمت طلا و سکه که در حالت صعودی قرار گرفته بود و روزانه و هر ساعت رو به افزایش بود از دیروز روز سه شنبه مجددا به حالت اولیه برگردد و قیمت‌ها سیر نزولی پیدا کند.

به گفته کشتی آرای، امروز که چهارشنبه است قیمت‌ها تاحدودی با کاهش همراه و قیمت ارز تعدیل شده است علاوه بر این قیمت طلا و سکه نیز با کاهش روبه رو شده است. البته جو روانی و افزایش تقاضا موجب بالا رفتن حباب سکه شده بود که امروز حباب سکه به سطح اولیه هفته گذشته مجدداً برگشته است.

این فعال بازار طلا و سکه تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱۸۷۲ دلار است. قیمت سکه طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی نیز ۶ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

وی اضافه کرد: قیمت هر مثقال طلای آب شده که تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود، به ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسیده است. هرگرم طلای ۱۸ عیار هم که تا مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود امروز با ۱۰۴ هزار تومان کاهش به ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تومان رسیده است.

کشتی آرای با اعلام اینکه حباب سکه که تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود امروز با کاهش حباب سکه درمحدوده ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد، گفت: در حال حاضر بازار بسیار آرام شده است داد وستد به روال عادی خودش برگشته است.

مشاهدات بازار نشان می دهد هیجانات کاذب از بازار خارج شده است و قیمت ها به سمت واقعی شدن حرکت و انتظار می‌رود در روزهای آینده و دو سه روز اول هفته آینده قیمت‌ها در همین سطح باقی بماند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.