۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
کندل هفتگی بازار سرمایه در پایان معاملات امروز مانند پنج هفته گذشته نزولی بسته شد. نگاهی به معاملات این هفته بازار سهام نشان می‌دهد شاخص کل حدود ۳.۲ درصد طی این هفته کاهش ارتفاع داد و از دو میلیون و ۶۹ هزار واحد به دو میلیون و ۱۹ هزار واحد رسید.

بازدهی بورس هفته سوم مهرماه

تجارت نیوز نوشت:نگاهی به بورس هفته سوم مهرماه نشان می‌دهد، شاخص‌های بورسی تحت تاثیر جنگ اسرائیل و حماس با سقوط سنگینی روبه‌رو شدند و همین موضوع نیز سبب شد حدود سه همت پول حقیقی از بازار خارج شود.

کندل هفتگی بازار سرمایه در پایان معاملات امروز مانند پنج هفته گذشته نزولی بسته شد. نگاهی به معاملات این هفته بازار سهام نشان می‌دهد شاخص کل حدود ۳.۲ درصد طی این هفته کاهش ارتفاع داد و از دو میلیون و ۶۹ هزار واحد به دو میلیون و ۱۹ هزار واحد رسید.

شاخص هم‌وزن در این مسیر پنج روزه همراه شاخص کل بود و معادل ۳.۱۸ درصد پایین آمد. به طوری که شاخص هم‌وزن در این هفته از سطح ۷۱۵ هزار واحد به ۶۹۰ هزار واحد رسید.

سایه جنگ بر بورس؛ چه سرنوشتی در انتظار بازار سرمایه خواهد بود؟

قدرت معاملات سومین هفته از مهرماه پایین بود و حتی نسبت هفته گذشته کمتر شد. نگاهی دقیق‌تر به معاملات هفته سوم نشان می‌دهد بورس در این هفته، روزانه به طور میانگین هفت میلیارد و ۳۶۰ میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزش معاملات چهار هزار و ۱۲۵ میلیارد تومانی را رقم زد. در نهایت باید گفت در این هفته بیشتر از دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه ‌حقیقی‌ها تحت تنش جنگ اسرائیل و حماس از بازار سرمایه خارج شد.

روند معاملات هفته سوم مهر

بورس هفته سوم مهرماه در حالی شروع شد که از همان دقایق ابتدایی سایه جنگ حماس و اسرائیل بر سر معاملات بازار حس می‌شد. همین موضوع سبب شد تا شاخص کل در روز ابتدایی هفته با کاهش ۰.۸۱ درصدی روبه‌رو شود. شاخص هم‌وزن نیز در پایان بورس شنبه حدود ۰.۹۴ درصد پایین آمد و به ۷۰۹ هزار واحد رسید.

در یکشنبه اما تنش جنگ اسرائیل و حماس بالا گرفت و دامن بازار سرمایه ایران را نیز گرفت. همین موضوع سبب شد تا شاخص‌های بورسی سقوط سنگینی را تجربه کنند. به طوری که در پایان بورس یکشنبه، شاخص کل ۲.۵۱ و شاخص هم‌وزن ۳.۶۷ درصد کاهش ارتفاع دادند.

در روز دوشنبه نیز سایه جنگ بر سر معاملات حس می‌شد. با این تفاوت که طبق معمول با تغییر سهم‌های شاخص‌ساز، شاخص کل سبز شد. اما شاخص هم‌وزن که نمای بازار را صادقه بیان می‌کند، خبر از کاهش ۰.۳۳ درصدی میانگین هم‌وزن بازار داد.

در سه‌شنبه اما با فروکش تب جنگ در بازار، مسیر شاخص‌های بورسی تغییر کرد. به طوری که در پایان بورس سه‌شنبه شاخص کل ۰.۴۲ درصد و شاخص‌ هم‌وزن ۰.۷۳ درصد افزایش ارتفاع دادند. در روز پایانی هفته نیز همین روند ادامه داشت و هر دو شاخص کل و شاخص هم‌وزن به ترتیب ۰.۲۹ درصد و ۰.۶۵ درصد بالا رفتند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
امروز (دوشنبه ۷ اسفندماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۶ هزار واحد افت کرد.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.