۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
به دنبال افزایش قیمت دلار در بازار و نیز جهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازار ایران تکان خورد.

سیگنال جنگ به بازار سکه و طلا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی روند بازار نشان می‌دهد که دیروز قیمت دلار در بازار با افزایش ۳۲۰ تومانی، به ۵۰ هزار و ۱۲۰ تومان رسید. قیمت اونس طلا در بازار جهانی نیز رشدی در حدود ۱۳ دلار را تجربه کرد و در نهایت روی قیمت یک هزار و ۸۳۲ دلار ایستاد.

تحلیل‌گران بر این باورند که تشدید مناقشات نظامی در نوار غزه، عامل مهمی در جهت تغییر مسیر دلار تهران بوده است.

بر همین اساس، افزایش قیمت دلار و اونس جهانی طلا را دیروز در شرایطی شاهد بودیم که هم راستان با این نوسان قیمت‌ها، قیمت طلا و سکه در بازار ایران نیز تکان خورد؛ به طوری که هر قطعه سکه امامی کانال عوض کرد و ۲۸ میلیون و ۹۱ هزار تومان شد. طلا نیز روی عدد ۲ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان ایستاد.

به این ترتیب، تغییرات قیمت‌ها از افزایش ۵۶ هزار تومانی قیمت طلا و ۷۵۰ هزار تومانی قیمت سکه حکایت دارد.

بنا به این گزارش، نیم‌سکه در بازار تهران ۱۵ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۰ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

حباب سکه امامی هم به ۶ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان رسید.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
امروز (دوشنبه ۷ اسفندماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۶ هزار واحد افت کرد.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.