۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
اولین ارز رمزنگاری شده جهان، الگویی دارد که علیرغم چالش‌های عوامل خارجی، بر اساس آن درست عمل می‌کند. این بار همین الگو به ما این ایده را می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است تا سال ۲۰۲۴ کجا قرار بگیرد.

پیش‌بینی مهم برای متقاضیان رمزارز

ایسنا نوشت:بیت‌کوین اگر از الگوی ۹ ساله خود پیروی کند، احتمالا ارزش آن تا قبل از سال ۲۰۲۴ به ۲۲ هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید.

اولین ارز رمزنگاری شده جهان، الگویی دارد که علیرغم چالش‌های عوامل خارجی، بر اساس آن درست عمل می‌کند. این بار همین الگو به ما این ایده را می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است تا سال ۲۰۲۴ کجا قرار بگیرد.

قیمت بیت‌کوین در حال حاضر بالای ۲۷هزار دلار است که پس از چند روز شمعدان سبز و به دنبال آن کاهش جزئی در ۴۸ روز گذشته به دست آمده است. در حالی که این به خودی خود چیز زیادی در اختیار ما قرار نمی‌دهد اما شاخص قدرت نسبی (RSI) اطلاعاتی ارائه می‌کند.

از ابتدای سال، این اندیکاتور طی جلسه سه ماهه پس از نقض منطقه خرید به مرز بیش از ۷۰.۰ اصلاح شده است. در همین راستا، سه ماه آینده به احتمال زیاد شاهد رکودی در بازار خواهیم بود و از آنجایی که در گذشته، این دوره منجر به کاهش متوسط ۱۸.۳ درصدی شده است، کاهش ۱۸.۳ درصدی بیت‌کوین را به ۲۲هزار و ۸۴۰ دلار می‌رساند. در حالی که این کاهش قابل توجهی نسبت به اوج قیمت خواهد بود اما همچنان بسیار بالاتر از ارزش بیت‌کوین در اول ژانویه است.

الگوی سه ماهه مطلق نیست زیرا با الگوی بزرگتر مشاهده شده در ۹ سال گذشته تغذیه می‌شود. اگر قیمت بیت‌کوین در پایان سال ۲۲ هزار و ۸۴۰ دلار بسته شود، ۳۷ درصد بالاتر از قیمت اولیه ۱۶هزار و ۴۹۶ دلاری سال ۲۰۲۳ خواهد بود. این مورد با رفتار ارز دیجیتال مشاهده شده در ۹ سال گذشته مطابقت دارد.

از سال ۲۰۱۴، بیت‌کوین الگوی یک سال زیان و به دنبال آن سه سال بازده مثبت را مشاهده کرده است. این پیشرفت صرف‌نظر از عوامل خارجی، مانند همه‌گیری کووید-۱۹، وضعیت بد بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ و غیره صادق است. بنابراین، اگر قیمت بیت‌کوین از این الگو پیروی کند، سال ۲۰۲۳ سالی خواهد بود که بیت‌کوین همچنان شاهد افزایش قیمت است. با توجه به اینکه در گذشته، سال بعد از زیان، سود کمتری را به همراه داشته، افزایش ۳۷ درصدی برای آن در نظر گرفته می‌شود. این مورد به سرمایه‌گذاران امیدواری می‌دهد که در سال ۲۰۲۴، ارز دیجیتال شاهد افزایش قابل توجه قیمت خواهد بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۴۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۳ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶.۷۹ میلیارد دلار است که ۱۵.۱۷درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۵۶ میلیارد دلار است که ۶.۹۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۴.۵۲ میلیارد دلار است که ۹۳.۸۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۰۹ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۷ هزار و ۴۱۹.۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۴۹ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۶۴۰.۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۰۰ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۱۱.۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۹۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۳ درصد کاهش

۵- ریپل

قیمت: ۰.۵۳۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۶۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۵.۸۱ درصد افزایش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۲۵۵۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۹۸ درصد افزایش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۰۸۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۲۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۹ درصد افزایش

۹- سولانا

قیمت: ۲۳.۱۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۱۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۹۴ درصد افزایش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۴.۰۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۲ درصد افزایش

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.