۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۵
بذرافشان در رابطه با تغییر قیمت‌ها طی یک هفته اخیر و آخرین قیمت سکه و طلا در بازار، اظهار کرد: سکه تمام طرح جدید در این هفته با ٢۵٠ هزار تومان ریزش قیمت نسبت به ابتدای هفته (٢٧ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان) در پایان هفته به ٢٧ میلیون و ٣۵٠ هزار تومان رسید.

سکه و طلا باز هم ارزان شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به کاهش قیمت طلا در بازار‌های جهانی در کنار ثبات و نوسان کاهشی نرخ ارز در بازار‌های داخلی اشاره کرد و گفت: روند کاهشی قیمت سکه و طلا در بازار ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا اظهار کرد: در بازار‌های جهانی طی هفته‌ای که گذشت، ٣٢ دلار هر اونس طلای جهانی کاهش داشت که کاهش چشمگیری بود. از سوی دیگر در بازار‌های داخلی نیز شاهد روند کاهش قیمت سکه و طلا بودیم که بخشی از آن تحت تاثیر کاهش قیمت طلا در بازار جهانی و بخشی دیگر از آن نوسان کاهشی و ثبات نرخ ارز بوه است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: البته خبر‌های مثبت سیاسی-اقتصادی نیز در روند کاهشی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا بی‌تاثیر نبود و سبب شد که از ابتدای هفته تا پایان هفته یک روند کاهشی تدریجی را شاهد باشیم. این در حالیست که علیرغم اتمام ماه صفر و ورود به ماه ربیع‌الاول، اما هنوز تقاضا به حالت معمول نرسیده و همچنان رکود بر بازار سکه و مصنوعات طلا حاکم است.

به اعتقاد وی، تاکنون کاهش‌ها خوب بوده و درحال‌حاضر بازار در ثبات نسبی خوبی قرار دارد و احتمالا دیگر شاهد نوسان چشمگیر یا خاصی در بازار نخواهیم بود؛ بنابراین مردم نگرانی خاصی از بابت تغییرات خاص در این بازار نباشند؛ چراکه نوسان بین یک تا پنج درصدی طبیعی است؛ بنابراین می‌توانند با اطمینان خاطر معاملات مدنظر خود را انجام دهند.

٢۵٠ هزار تومان از بهای سکه و ٣۶ هزار تومان از بهای طلا ریخت

بذرافشان در رابطه با تغییر قیمت‌ها طی یک هفته اخیر و آخرین قیمت سکه و طلا در بازار، اظهار کرد: سکه تمام طرح جدید در این هفته با ٢۵٠ هزار تومان ریزش قیمت نسبت به ابتدای هفته (٢٧ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان) در پایان هفته به ٢٧ میلیون و ٣۵٠ هزار تومان رسید. سکه تمام طرح قدیم نیز با ٢٠٠ هزار تومان کاهش به ٢۴ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان کاهش قیمت یافته است.

وی افزود: نیم سکه و ربع سکه نیز هرکدام در یک هفته اخیر ۵٠ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته داشته و در آخرین قیمت‌های بازار این هفته به ترتیب، ١۴ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان (نیم سکه) و ٩ میلیون و ٩۵٠ هزار (ربع سکه) در آخرین معاملات روز گذشته، تعیین قیمت شده است؛ سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز با ١٠٠ هزار تومان کاهش قیمت از پنج میلیون و ٨۵٠ هزار تومان در ابتدای هفته به پنج میلیون و ٧۵٠ هزار تومان در معاملات پایانی هفته رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: هر گرم طلای ١٨ عیار در مجموع با ٣۶ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در آخرین پایان هفته به دو میلیون و ٢٨۵ هزار قیمت به ازای هر گرم رسیده است؛ در ابتدای هفته هر گرم طلای ١٨ عیار دو میلیون و ٣٢١ هزار تومان قیمت داشت. هر مثقال طلای ١٧ عیار نیز با کاهش ١۵۵ هزار تومانی از ١٠ میلیون و ۵۵ هزار تومان به کانال ٩ میلیون تومان سقوط کرده و ٩ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان مبنای معاملات طلا قرار گرفته است.

این مقام صنفی در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز گفت: درحال‌حاضر هر قطعه سکه دارای پنج میلیون حباب است. آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس طلا ١٨٧۴ دلار است.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
امروز (دوشنبه ۷ اسفندماه) شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۶ هزار واحد افت کرد.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.