۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۷
عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران نسبت به آگهی‌های فروش مسکن از جمله سهامی فروشی هشدارداد .

گول آگهی‌های فروش مسکن را نخورید!

ایلنا نوشت: عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران نسبت به آگهی‌های فروش مسکن از جمله سهامی فروشی هشدارداد .

سعید لطفی گفت: بسیاری از آگهی‌های فروش مسکن از جمله سهامی فروشی، جعلی و فیک است و مردم برای ورود به حوزه سهامی فروشی باید از واقعی بودن آن مطمئن شوند

فروش سهامی املاک از طریق شرکت‌های تعاونی صورت می‌گیرد و از این طریق در مسکن‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در مشاوران املاک هیچ قراردادی برای فروش سهامی مسکن منعقد نمی‌شود، گفت: تمام اقدامات مربوط به سهامی فروش از طریق شرکت‌های تعاونی انجام می‌شود و این روش سرمایه ‌گذاری‌ و معامله متفاوت از فروش متری مسکن در بازار سرمایه است و در انتهای پروژه دنگی به خریداران ارایه نمی‌شود، دنگی فروشی نیست بلکه سهمی از پروژه به متقاضیان ارایه خواهد شد.

سوت رکود در بازار مسکن/گفته‌ی وزیر راه و شهرسازی درباره‌ی کاهش قیمت مسکن چقدر واقعی است؟

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران تاکید کرد: فروش سهامی مسکن مشمول قانون پیش فروش هم نمی‌شود و در این معامله طبقه و واحدی در حین خرید سهام مشخص نیست و به نوعی امتیاز خریداری می‌شود و قیمت‌ها در نهایت بر اساس نرخ‌های بانک مرکزی و علی‌الحساب خواهد بود.

لطفی با بیان اینکه سهامی فروش در مناطق ٢٢، ٢١ و ١٧ رایج است، گفت: سهامی فروش ملک زیر نظر وزارت تعاون انجام می‌شود و شرکت‌های تعاونی با تایید وزارت تعاونی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران با تاکید بر اینکه درباره سهامی فروشی در سایت‌هایی اینترنتی به مردم هشدار می‌دهیم، اظهارداشت: هیچ نظارتی بر روی این سایت‌هایی اینترنتی و اپلیکیشن معاملات که بخش مهمی از آن معاملات مسکن است، وجود ندارد و بسیاری از آگهی‌های فروش مسکن از جمله سهامی فروشی جعلی و فیک است و مردم برای ورود به حوزه سهامی فروشی باید از واقعی بودن آن مطمئن شوند و با کارشناسان اهل فن مشورت داشته باشند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
امروز (سه شنبه) قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.
همزمان با رشد نرخ طلا، سکه امامی به مرز ۳۴ میلیون نزدیک شد .سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات امروز بازار ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه امامی نسبت به عصر دیروز ۲۷۵ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
متقاضیان از فردا (دوشنبه هفتم اسفند ماه) به مدت سه روز (تا پایان روز چهارشنبه ٩ اسفند ماه) فرصت دارند که از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی (www.esalecar.ir) برای تبدیل خودروی خود اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.