۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۰
قیمت دلار این روز‌ها در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان دارد. در این شرایط کف و سقف قیمت ارز چقدر است؟

دلار گران می شود یا ارزان؟

تجارت نیوز نوشت: قیمت دلار دیروز پنجشنبه ۳۰ شهریور، در کانال ۴۹ هزار تومانی افزایش داشت. دیروز، معاملات در محدوده قیمتی ۴۹ هزار و ۵۹۱ تومان انجام می‌شد. در آخرین روز کاری هفته، ۴۹ هزار و ۴۵۰ تومان بیشترین مقدار و ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان، کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، دیروز پنجشنبه، شروع معاملات بازار ارز با قیمت ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان و ۴۹ هزار و ۴۲۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله غیرقانونی پشت خطی هم با قیمت ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان انجام شد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار

قیمت دلار روز گذشته روند افزایشی داشت، اما در کل هفته در مجموع نزولی بود و در نهایت نیز هفته را همراه با بازدهی منفی به پایان رساند. دلار در هفته‌ای که رو به پایان است، با کاهش ۶۰۰ تومانی قیمت، بازدهی منفی ۱.۲۰ درصدی را تجربه کرد. در این هفته همه بازار‌های مالی با افت همراه بودند و ترتیب آن‌ها از بیشترین تا کمترین بازدهی منفی عبارت بود از: سکه، دلار، طلا و بورس.

در این شرایط، کارشناسان معتقدند بازارساز با خبردرمانی و همچنین انتشار اخباری در مورد آزادسازی منابع ارزی ایران، قیمت دلار را از ارزش ذاتی خود پایین‌تر نگه داشته است. برخی کارشناسان، ارزش ذاتی اسکناس آمریکایی را حدود ۵۷ هزار تومان و محدوده نوسان قیمت دلار را ۴۸ تا ۵۲ هزار تومانی می‌دانند.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.