۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵
در هفته‌ای که گذشت، بازار سرمایه روند نزولی را کاملا برخلاف هفته‌های گذشته داشت و شاخص از حدود دو میلیون و ۱۵۰ هزار واحد به دو میلیون و ۱۲۶ واحد رسید.

هفته قرمز برای بازار سرمایه

بورس هفته جاری را با روند نزولی سپری کرد و شاهد کاهش حدود ۲۵ هزار واحدی شخص کل بورس در این بازه زمانی بودیم.

شنبه هفته جاری ( ۱۸ شهریورماه) شاخص با کاهش ۲۱ هزار و ۱۲۹ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی دو میلیون و ۱۲۹ هزار واحد ایستاد. روز دوم این هفته هم روند کاهشی ادامه داشت و شاخص بورس حدود ۵۹۷۵ واحد کاهش یافت و به دو میلیون و ۱۲۳ هزار واحد رسید.

دوشنبه هفته جاری این روند تکرار شد، چرا که شاخص کل در بازار سرمایه حدود هزار واحد دیگر افت کرد و رقم دو میلیون و ۱۲۲ هزار واحد را به ثبت رساند.

در روز بعد اما بازار سرمایه روندی صعودی داشت، این شاخص با بیش از ۴۰۰۰ واحد کاهش، روی دو میلیون و ۱۲۷هزار واحد ایستاد و نهایتا در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری (چهارشنبه) شاخص بورس با کاهش جزئی ۳۱۰ واحدی به دو میلیون و ۱۲۶ هزار واحد رسید.

فرابورس نیز همین روند را تجربه کرد و در روز نخست هفته جاری ۲۹۶ واحد کاهش داشت و رقم ۲۶ هزار و ۴۸۰ واحد را ثبت کرد. نهایتا تا پایان هفته ۶۳ واحد کاهش دیگر را هم تجربه کرد و روی ۲۶ هزار و ۴۱۷ واحد ایستاد.

ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و برخی خودرویی‌ها بیشترین تاثیر را روی بازار سرمایه گذاشتند.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، ایران خودرو دیزل، پلیمر آریا ساسول و برخی نمادهای معدنی بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس در هفته جاری گذاشتند.

 
 
 
: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.