۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
طرفداران بیت‌کوین چشم‌انتظار عبور از محدوده مقاومتی ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار هستند

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین؛ شرط صعودی شدن بازار رمزارز

فرارو: بیت‌کوین تقریبا از یک هفته قبل در کانال ۲۵ هزار دلار معامله می‌شود. رهبر بازار ارز دیجیتال در این مدت قدم‌های کوتاهی برداشته و حالا پیش‌بینی یک‌سری از تحلیلگران نشان می‌دهد تا زمانی که بیت‌کوین موفق به عبور از مرز ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار نشود، از روند صعودی جدید در بازار خبری نیست. آن طرف، آنهایی که با عینک بدبینی به ماجرا نگاه می‌کنند، نگران از دست رفتن سنگر بیت‌کوین در مرز ۲۵ هزار و ۴۰۰ هستند. در ۲۴ ساعت قبلی دوج کوین با ثبت بازدهی مثبت نیم‌درصد بهترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس داشته و همین جمله بهترین توصیف از روند کسل‌کننده بازار در شبانه‌روز قبلی است.

قیمت بیت‌کوین؛ ۲۵ هزار و ۷۲۵ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین امروز سه‌شنبه ۱۴ شهریور به ۲۵ هزار و ۷۲۵ دلار رسیده است. قیمت بیت‌کوین معادل یک میلیارد و ۲۹۸ میلیون تومان است و نسبت به دیروز شاهد افت یک درصدی هستیم. هر واحد بیت‌کوین صبح دیروز حوالی مرز ۲۶ هزار دلار معامله می‌شد و در این مدت کف و سقف قیمت بیت‌کوین به‌ترتیب ۲۵ هزار و ۶۱۲ دلار و ۲۵ هزار و ۹۹۲ دلار به‌ثبت رسیده است.

بیت‌کوین نسبت به هفته قبل هم که تقریبا ۲۶ هزار دلار ارزش داشت، تفاوت قیمت چشمگیری ندارد. بعد رفت‌وبرگشتی که بیت‌کوین در این مدت تا کانال ۲۸ هزار دلار داشته، درمقایسه با سه‌شنبه قبلی شاهد افت یک درصدی آن هستیم و نمودار بیت‌کوین بازدهی ۱۴ روزه و ماهانه آن را به‌ترتیب منفی ۱.۲ و منفی ۱۱ درصد نشان می‌دهد. رفتار روز‌های گذشته بیت‌کوین به‌شکلی است که در محدوده ۲۵ هزار و ۴۰۰ دلار از آن حمایت می‌شود و آنطرف طرفداران آن چشم‌انتظار عبور از محدوده مقاومتی ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار هستند.

حجم معاملات بیت‌کوین چیزی نزدیک ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود و به‌معنی سهم ۴۶ درصدی آن ازکل موجودی فعلی بازار ارز دیجیتال است.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۶۲۰ دلار

قیمت اتریوم امروز سه‌شنبه ۱۴ شهریور هزار و ۶۲۰ دلار به‌ثبت رسید. اگر به دیروز نگاه کنیم، قیمت اتریوم یک درصد تقلیل پیدا کرده است. چون دیروز خرید اتریوم هزار و ۶۳۹ دلار هزینه داشت. در همین مدت اتریوم یکبار تا محدوده هزار و ۶۴۰ دلار بالا رفته و از آن طرف کف قیمت اتریوم در شبانه‌روز قبلی هزار و ۶۱۲ دلار محسوب می‌شود.

اتریوم نسبت به هفته قبل هم افت قیمت یک درصدی را تجربه می‌کند و نمودار اتریوم، بازدهی ۱۴ روزه و یکماهه آن را به ترتیب منفی ۲.۵ و منفی ۱۱ درصد نشان می‌دهد.

اتریوم در حال حاضر ۱۸ درصد از حجم معاملات بازار را مال خود کرده و از این جهت پشت‌سر بیت‌کوین در جایگاه دوم قرار گرفته است. ظرف ۲۴ ساعت قبلی چیزی نزدیک چهار میلیارد دلار بابت خریدوفروش‌های اتریوم جابجا شده و این عدد فقط از حجم معاملات روزانه بیت‌کوین و تتر کمتر بوده است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

دوج‌کوین با بازدهی مثبت نیم‌درصد بهترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز دیجیتال داشته و همین جمله بهترین توصیف از روند کسل‌کننده بازار در شبانه‌روز قبلی است.

قیمت دوج‌کوین که از نظر تسلط به بازار رتبه هشتم را دراختیار دارد، در این مدت از ۰.۰۶۳۲ دلار به ۰.۰۶۳۷ دلار (سه هزار و ۲۰۰ تومان) رسیده است و کنار ترون تنها ارز‌ها دیجیتال سرشناسی هستند که در ۲۴ ساعت قبلی بازدهی مثبت داشتند. ترون صبح امروز ۰.۰۷۷ دلار معامله می‌شد و درمقایسه با دیروز بازدهی مثبت سه‌دهم درصدی را تجربه می‌کرد.

ریپل که بعد از بیت‌کوین، اتریوم، تتر و بایننس مهمترین ارز دیجیتال فعلی بازار است، نیم‌درصد از قیمتش را از دست داده. قیمت ریپل یا همان XRP در این مدت از ۰.۵۰۹ دلار به ۰.۵۰۵ دلار رسیده است. اوضاع برای سولانا بدتر بوده است. هولدر‌های این یکی نسبت به صبح دیروز ۲.۵ درصد ضرر کردند. هر واحد سولانا صبح امروز ۱۹.۲ دلار معامله می‌شد و دیروز ۱۹.۶ دلار ارزش داشت. کاردانو یا همان ADA هم صبح امروز ۰.۲۵ دلار ارزش داشت و باید بازدهی آن را تقریبا معادل صفر درصد بدانیم.

بازدهی روزانه انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

قیمت

بازدهی روزانه

بیت‌کوین

25 هزار و 725 دلار

منفی یک درصد

اتریوم

هزار و 620 دلار

منفی یک درصد

ریپل

0.50 دلار

منفی 0.5 درصد

کاردانو

0.25 دلار

صفر

دوج‌کوین

0.063 دلار

مثبت 0.5 درصد

سولانا

19.2 دلار

منفی 2.5 درصد

ترون

0.077 دلار

مثبت 0.3 درصد

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.