۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم معارفه رئیس کل جدید بیمه مرکزی اظهار داشت: تفکر و راهبرد صنعت بیمه کشور باید حرکت به سوی بیمه گری هوشمند با درجه شمول و فراگیری اجتماعی بالا باشد.

راهبرد صنعت بیمه باید حركت به سوی بیمه‌گری هوشمند و مردم مدار باشد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم معارفه رئیس کل جدید بیمه مرکزی اظهار داشت: تفکر و راهبرد صنعت بیمه کشور باید حرکت به سوی بیمه گری هوشمند با درجه شمول و فراگیری اجتماعی بالا باشد.

 به گزارش تجارت آنلاین، سید احسان خاندوزی در مراسم معارفه رییس کل بیمه مرکزی با اینکه توقع این است که بیمه مرکزی در مقام سیاست گذار این صنعت و نهاد تنظیم گر در مواردی که صنعت بیمه دچار خلل هایی شد، نقش اصلاح گری خود را ایفا کند، گفت: در اقتصاد ایران به دنبال این هستیم که بتوانیم برخورداری فعالان اقتصادی را از خدمتی به نام بیمه افزایش دهیم.

راهبرد صنعت بیمه باید حركت به سوی بیمه‌گری هوشمند و مردم مدار باشد

وی افزود: این هدف برای ایجاد مصونیت بیشتری فعال اقتصادی و مردم دنبال می‌شود، البته برای رسیدن به این منظور هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و این نقطه پیوند بین همه مجموعه صنعت بیمه برای بزرگتر کردن سهمش از اقتصاد ایران است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه فقدان آگاهی یا نداشتن توان مالی سبب شده تا گروهی از مردم یا فعالان اقتصادی از خدمات بیمه ای محروم باشند اظهار داشت: گروهی از عامه مردم به علت نداشتن آگاهی کافی از اینکه چقدر بیمه برای آتیه آنها مهم است،  تحت پوشش نیستند و گروهی نیز آگاهی را دارند اما توانمندی مالی را نداشته و این نشان می‌دهد صنعت بیمه  نتوانسته به خوبی خود را در سطح جامعه معرفی کند و یا قابلیت برخورداری  محصولات و بسته های خود را بالا ببرد.

وی  تاکید کرد:  باید فراگیری یا اجتماعی شدن صنعت بیمه را افزایش دهیم به طوری که در هیچ کجا با مساله ای برخورد نکنیم  که بیمه برای آن محصول و  یا راهکاری داشته اما فعال اقتصادی یا مردم عادی به جهت عدم آگاهی یا عدم توانگری مالی از آن خدمت بیمه محروم شوند.

وی افزود: میدان رقابت بخش های مختلف صنعت بیمه باید در این نقطه شکل بگیرد تا میدان فرعی و کاذبی  برآیند تلاش های همه ما را بازی با حاصل جمع صفر نکند.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه صنعت بیمه  تلاش کند  تا  از سمت بازی و رقابت با جمع صفر به سمت رقابت با حاصل جمع مثبت حرکت کند گفت: زیر سایه این تفکر و عملیاتی شدن این سیاست،  همه بنگاه ها و شرکت ها بیمه ای با تلاش و عمکلرد بهتر و بهره وری بیشتر می توانند فرصت داشته باشند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی باید تلاش کند صنعت بیمه بیش از پیش تخصصی تر شود و هر لحظه محصول جدید و تخصصی ارائه کند اظهار داشت: بیمه گری مبتنی بر فراگیری اجتماعی و بیمه گری مردم مدار، عملیاتی شدن برنامه های توسعه ای این صنعت و افزایش ضریب نفوذ  بیمه را محقق خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به مساله هوشمند سازی صنعت بیمه اشاره  کرد و گفت: بیمه مرکزی عمدتا به دلیل نیاز به اشراف نظارتی، باید به سراغ هوشمند سازی برود  تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن عملکرد نظارتی  پیشگیرانه خود را انجام دهد و  بنگاه ها و شرکت های بیمه نیز به برای خدمت رسانی سریعتر و ارائه محصول بهتر، هوشمندسازی را در اولویت برنامه خود قرار دهند و مجموع  همه اینها قاعدتا سبب تقویت نظام اطلاعاتی صنعت بیمه خواهد شد.

وی افزود: صنعت بیمه  به علت تخصصی بودن فعالیت هایش فرصت این را دارد تا با هوشمند سازی ساز و کارها و خدمات، عقب ماندگی خود را از بازارهایی چون بازار سرمایه و بازار پولی و شبکه بانکی جبران کند و با این بدنه کارشناسی قوی کاری کنیم که در سالهای آتی از صنعت بیمه به عنوان صنعتی پیشرو در دیجیتالی شدن و هوشمندسازی نام ببرند.

وزیر اقتصاد در ادامه با بیان اینکه صنعت بیمه نیازمند یک نگاه و حرکت جمعی در هوشمند سازی و شفاف کردن اطلاعات برای مانا بودن و پایدار بودن دارد گفت: اراده جمعی ارکان صنعت بیمه در هوشمند سازی و در پی آن شفاف سازی اطلاعاتی سبب خواهد شد  منافعی پنهانی  اقلیتی خاص که از عدم شفافیت سود می برند به مرور  از بین رفته و نظام پاداش و جزای سیستم تنظیم گری بیمه مرکزی آنها را به سمت قانونمند شدن و شفاف سازی سوق خواهد داد.

وی در ادامه بیان داشت: در مجموع تفکر و راهبرد صنعت بیمه کشور باید حرکت به سوی بیمه گری هوشمند با درجه شمول و فراگیری اجتماعی بالا باشد و این مهم می‌تواند به عنوان چراغ راه، مبنا و وفاق جمعی در بین مدیران صنعت بیمه قرار گیرد.

وی همچنین از مدیران صنعت بیمه خواست  از تهدید های پیش رو در صنعت بیمه فرصت سازی کرده و یک سری اصلاحات نهادی صورت گیرد .

خاندوزی با اشاره به انتصاب استاد هاشمی به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی گفت: امیدوارم مسیری را که آقای بهزاد پور و همکارانشان شروع کرده اند با تفکر آقای استاد هاشمی با سرعت بیشتری جلو رود و در کارنامه عملکردی صنعت بیمه نهاد سازی های خوب صورت گیرد.

وی در آخر به  مساله اصلاح قانون بیمه اشاره کرد و اظهار داشت : این موضوع مهمی است و با اینکه صنعت بیمه در طول این سالها به شکل پویا سعی کرده خودش را به استاندارد ها نزدیک کند اما برای ادامه کار نیاز است خط ریلی حقوقی و قانونی جدیدی را در این دولت آمده و تقدیم مجلس کنیم.

 در ادامه این مراسم  وزیر اقتصاد  از تلاش های مجید بهزادپور رئیس کل سابق بیمه مرکزی تقدیر و تشکر و برای علی استادهاشمی رئیس کل بیمه مرکزی آرزوی موفقیت کرد.

: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
آخرین اخبار
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
یارانه نقدی را می‌توان از خودپرداز برداشت کرد اما این امکان برای مبلغ یارانه تشویقی وجود ندارد.
به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، قبل از ده اسفند و احتمالا دوشنبه واریز می‌شود.
علی‌رغم بازنگری و اصلاح قیمت برخی محصولات، همچنان فاصله قیمتی کارخانه از بازار آزاد به‌عنوان تعیین‌کننده واقعی قیمت خودرو زیاد است و هنوز قیمت‌گذاری دستوری به نفع دلال‌ها و واسطه‌ها تمام می‌شود.
سخنگوی اقتصادی دولت با بازخوانی تازه‌ترین گزارش مرکز آمار درباره وضعیت بخش حقیقی اقتصاد در پاییز امسال، گفت: رشد اقتصادی در پاییز امسال با ثبت عدد ۵.۱ درصد با نفت و ۲.۵ درصد بدون احتساب نفت، ادامه‌دهنده روند مثبت رشد در فصول گذشته بوده است.