۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۱
یک واسطه‌گر ملکی در رابطه با وضعیت خرید و فروش مسکن می‌گوید: در پی افزایشی قیمتی که بازار مسکن در ابتدای سال شاهد بود باعث شده که خریداران و فروشندگان مردد شوند و معامله‌ای صورت نگیرد و به نظر می‌رسد تا پایان سال وضعیت همچنان راکد بماند.

چرا معاملات مسکن در تهران قفل شد؟

به گزارش اکوایران، محله صادقیه در محدوده‌ی مرکزی شهر و در منطقه ۲ شهر تهران قرار گرفته است. این محله از شمال با بزرگراه جلال آل احمد، از جنوب با بزرگراه شیخ فضل الله، خیابان طرشت شمالی و بزرگراه فهمیده از شرق با خیابان صحرایی، خیابان گلاب، میدان صحرایی، خیابان دستبند غربی و بزرگراه یادگار امام و از غرب با بزرگراه جناح، بزرگراه آیت الله کاشانی، خیابان فلکه دوم صادقیه، خیابان شالی و بزرگراه اشرفی اصفهانی همسایگی دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در رابطه با وضعیت خرید و فروش مسکن در این محله می‌گوید: در پی افزایشی قیمتی که بازار مسکن در ابتدای سال شاهد بود باعث شده که خریداران و فروشندگان مردد شوند و معامله‌ای صورت نگیرد و به نظر می‌رسد تا پایان سال وضعیت همچنان راکد بماند.

به گفته وی قبل از ورود به سال جدید قیمت هر متر مسکن نوساز در این محله حدود ۷۵ میلیون تومان بود، اما بعد از تعطیلات عید قیمت هر متر مسکن به ۱۴۰ میلیون تومان رسید.

در محله صادقیه، واحدی با ۶۰ مترمربع زیربنا و ۱۷ سال عمربنا، ۵ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۹۰ مترمربع زیربنا و ۸ سال عمربنا ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. آپارتمانی یا ۱۴۵ مترمربع متراژ و ۱۷ سال ساخت، ۱۱ میلیارد تومان و آپارتمانی دیگر با ۱۶۵ مترمربع مساحت و نوساز، ۲۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

برای واحدی با ۲۰۴ متری و نوساز، ۲۵ میلیارد تومان و برای واحدی دیگر با ۷۵ مترمربع مساحت و ۲ سال ساخت، ۷ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت مسکن در تهران

 
 
: اشتراک گذاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰
* نظر:
ویژه ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه با ایجاد حساب بهینه‌سازی، در سال ۱۴۰۳ نسبت به امسال رشد حداقل سه برابری منابع بهینه‌سازی را شاهد خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی این است که در این حساب، ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی تأمین شود.
امروز (دوشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، نزولی شد.
یورو خدماتی در نیمه کانال ۴۶ هزار فروخته می‌شود. هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۸۶۳ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به‌فروش رسیدند
مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات برای سال جاری اشاره کرد.
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند گفت: فروشندگان خدمات و کالاهای تک نرخ و همچنین کسانی که سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته و از صدور صورتحساب معاف هستند تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌ها و درگاه پرداخت الکترونیکی آنها به عنوان صورت حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.